Urządzenie wnętrza w stylu loftowym staje się coraz częstszym pomysłem na wnętrze restauracji w Polsce. Inspirowany stylem industrialnym wnętrze można bardzo łatwo zaaranżować za pomocą prostych konstrukcji z metalu. Czytaj dalej aby poznać pięć łatwych króków do uzyskania loftowego efektu w Twojej restauracji.

  1. Loftowe ściany szklane i drzwi przesuwne 

Aby uzyskać kameralny klimat oraz podzielić przestrzeń sali restauracyjnej warto wykorzystać bardzo modne loftowe ściany i drzwi przesuwne z metalu i szkła. Ściany i drzwi wykonane z malowanego najczęściej na czarno profila metalowego, uzupełnione są szkłem. Połączenie szprosów i transparentnego szkła pozwala na podział przestrzeni z zachowaniem jej przejrzystości.

2. Stoliki na metalowych stelażach

Metalowe nogi wykonane z grubego profilu metalowego nadają drewnianym blatom industrialnego stylu. Ciepło drewna ochłodzone zimnym metalem nabiera zupełnie nowego charakteru. Grubość profilu warto dopasować do grubości blatu. Przy większym budżecie warto ekonomiczne blaty wykonane z płyty laminowanej  zastąpić w stolikach loftowych naturalnym drewnem, którce co prawda droższe ale wpłynie na stworzenie zupełnie innej atmosfery w Twoim lokalu.

3. Panele ścienne

Aby utrzymać konwencję łączenie różnych materiałów warto pokryć ścianę metalowymi panelami. Panele ścienne są cięte laserowo dlatego można nadać im dowolny kształ i perforację. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie jako materiału na panele cortenu – specjalnej blachy, która poddana odpowiednim czynnikom rdzewieje i utrzymuje piękną rdzawą powłokę nie brudząc przy tym rąk w kontakcie z panelem.

4. Podwieszane panele sufitowe z siatki

We wnętrzach loftowych często inwestorzy i projektanci decydują się na pozostawienie sufitu w stanie zastanym na budowie, pozostając zamierzenie na wierzchu wszelkie instalacje. Jest to bardzo prosty sposób na utrzymanie surowego charakteru wnętrza, zwłaszcza gdy sufit wykonany jest z betonu lub cegły. Aby urozmaicić nieco i ocieplić taki sufit można zdecydować się na montaż podwieszanych paneli sufitowych,  wykonanych z prześwitującej siatki metalowej. Siatka polakierowana może być na dowolny kolor co dodatkowo daje pole do modyfikajci wnętrza. Podwieszane panele sufitowe można dodatkowo wykorzystywać jako półki na rośliny lub inne elementy wystroju.

5. Industrialne regały

Regały i metalowe konstrukcje są świetnym sposobem na zagospodarowanie ścian w lokalu. Na regałach można układać dowolne elementy wystroju jak książki czy rośliny co nadaje wnętrzu domowego charakteru i ociepla nieco surowe, metalowo-betonowe wnętrze. Regaly wykonane mogą być z metalowych konstrukcji i półek z dowolnego materiału, drewna, szkła, tworzywa sztucznego, siatki metalowej. Półki można podświetlać, co daje bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza w ciemniejszych wnętrzach.

Wszystkie pokazane w artykule rozwiązania dla loftowych wnętrz restauracji możesz zrealizować z naszą firmą. Od projektu wnętrza po produkcję i montaż wyposażenia. Skontaktuj się znami po więcej infromacji na info@icon-concept.pl