Meble industrialne to najczęściej połączenie drewna i metalu. Swoją formą mogą zdominować pomieszczenie lub stać się jego integralną częścią. Czy wiesz, że już samo biurko industrialne może zmienić charakter wnętrza?

Aranżacja 1: wnętrze minimalistyczne i biurko industrialne

Mies van der Rohe (słynny niemiecki architekt) powiedział, że „mniej znaczy więcej”. Dziś to główna myśl przyświecająca projektantom wnętrz minimalistycznych. Jednolite ściany, skąpa ilość ozdób, elegancja i prostota – to cechy określające minimalizm we wnętrzu. Ten kierunek opiera swoje projekty na kilku prostych trikach sprawiających, że pomieszczenie nie jest nudne. Jakie są zasady tworzenia przestrzeni minimalistycznej? Oto kilka z nich:

  • wszystko musi do siebie pasować,
  • wyposażenie i dodatki powinny być oparte na kształtach najprostszych form geometrycznych (meble, elementy oświetlenia i wszystkie detale),
  • stosuje się takie materiały jak: stal, szkło, beton, drewno i inne surowce naturalne,
  • pozostawia się puste przestrzenie (niezastawione meblami),
  • nie stosuje się dodatków ani mebli z ozdobnym wykończeniem,
  • wszystko musi być na swoim miejscu – powinno być dużo miejsc do przechowywania, po to, by móc schować przedmioty w zamkniętych szafkach,
  • pomieszczenie musi być jasne – przestrzenie muszą być duże i przestronne, a do tego wpuszczać dużo światła słonecznego,
  • można stosować tylko dwa lub trzy kolory – ściany powinny być białe albo szare. Wszystkie meble muszą być w jednym, stonowanym kolorze, a pośród nich może pojawić się kilka elementów w żywych barwach,
  • wykończenia muszą być proste – zamiast glazury beton, a także odsłonięta cegła na ścianach, podłoga drewniana pokryta żywicą epoksydową,
  • trzeba zrezygnować z żyrandoli na rzecz np. żarówek na kablu,
  • można stosować takie elementy jak drzwi przesuwne.

Biurko industrialne wstawione do minimalistycznego wnętrza kontrastuje z otoczeniem. Staje się jednym z ważniejszych punktów aranżacji całego pomieszczenia. Metalowa rama, naturalne drewno i industrialne napisy wydają się bardzo ozdobne na tle surowych brył geometrycznych. Biurko industrialne jednocześnie kontrastuje, ale i stanowi integralną całość tej kompozycji. Jak to możliwe? Meble industrialne swój design zawdzięczają prostym geometrycznym podziałom (tak jak wnętrze minimalistyczne), jednak wyróżnia je fakt, że jeden mebel wykonany jest z różnych materiałów np. metalowa rama przykryta szkłem i drewnianym blat.

Aranżacja 2: biurko industrialne i pastelowa kraina lekkości

Jeszcze kilka lat temu pastelowe kolory były kojarzone jedynie z pokojami dziecięcymi. Aktualnie lekkie i delikatne kolorystycznie wystroje to trend popularny wśród wnętrz usługowych, ale także prywatnych. Co sprawia, że ludzie chętnie przebywają w takich pomieszczeniach? Kolory pastelowe nadają wnętrzom pogodnego i lekkiego charakteru, który pozytywnie wpływa na samopoczucie. Dodatkowo pastele współgrają z bielą i rozjaśniają pomieszczenia.

Czy w takim wnętrzu może pojawić się biurko industrialne? Zestawienie bieli, pasteli i delikatnych ozdób z ciężkimi geometrycznymi meblami to świetny pomysł na zrównoważenie tej kompozycji. Pastele kojarzą się z dzieciństwem i radością, ale też postarzają wnętrze. Meble industrialne jako forma nawiązują do starych obiektów pofabrycznych, a do ich produkcji wykorzystuje się stare lub postarzane mechanicznie surowce (postarzane drewno, odrapana blacha z młotkowaniem, poprzecierana stal). Takie połączenie ma sens, a co ma na celu? Biurko industrialne ma ciężką konstrukcję i postawione obok pastelowej ściany przełamuje słodycz tego koloru. Pokój staje się promienny, nowoczesny, ale i radosny, a nie przesadnie dziecinny.

Aranżacja 3: biurko industrialne w kolorowym wnętrzu

Nowoczesne kolorowe wnętrza swoją estetyką nawiązują do pop-artu (styl popularny w latach 50. i 60. w sztuce i designie). Cechą charakterystyczna takich aranżacji są mocne zestawienia barwne. Projekty takich wnętrz można podzielić na dwie kategorie:

  1. oparte na kolorowych detalach – plakaty, wyposażenie, pojedyncze meble w żywych kolorach,
  2. całość koncepcji w żywych kolorach – prawie wszystkie elementy w pomieszczeniu są kolorowe, a dodatkowo ściany i wykończenia też mają mocne barwy. W tym przypadku można kompozycje oprzeć na barwach pochodnych i pokrewnych lub na mocnych kontrastach.

Biurko industrialne w takiej przestrzeni wydaje się na pozór niepasującym elementem. Jego geometryczna bryła i stonowane kolory stanowią kontrast dla żywych i nasyconych barw. Gdy w nowoczesnym pokoju czy gabinecie z feerią barw pojawi się jeden element, który swoim designem zupełnie odbiega od reszty wyposażenia, staje się centralnym punktem całej aranżacji. Taki zabieg świetnie przełamuje chaos kolorystyczny i powoduje, że wnętrze staje się bardziej eleganckie i współczesne, bo nowoczesność to sztuka łączenia różnych stylów w harmonijną całość.

Biurko industrialne – jeden mebel, a tyle możliwości. Teraz już wiesz, że możesz poprzez odpowiednie zestawienie kolorów i form, nadać nowe znaczenie temu przedmiotowi. Meble industrialne pasują nie tylko do przestrzeni loftowych. Odważ się i stwórz z pomocą specjalistów swoje własne wnętrze.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą biurek: https://iconloft.pl/kategoria-produktu/biurka/.