Moda na industrialne wnętrza nabiera siły. Loftowe wnętrza, charakteryzujące się wykończeniem z surowych materiałów jak beton architektoniczny, stal , szkło.  Coraz częściej w realizacjach dla naszych klientów wykorzystujemy Corten .

Corten lub inaczej stal kortenowska charakteryzuje się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne. Na jej powierzchni pod wpływem działania czynników zewnętrznych formuje się z czasem warstwa patyny, która spowalnia proces korozji. W efekcie, corten efektownie rdzewieje, co pozwala na jego interesujące zastosowania zarówno w architekturze jak i wnętrzach. W architekturze corten wykorzystuje się głównie w elewacjach, ale także do wykonania elementów architektury krajobrazu. Doskonałym przykładem mogą być zewnętrzne donice wykonane z cortenu, jak chociażby te dostępne w naszej ofercie. We wnętrzach corten znajduje zastosowanie głównie dekoracyjne, co wielokrotnie zdarzało nam się już wykorzystywać w realizacjach dla naszych klientów.

City Library Bruges / Studio Farris Architects. (Fot.Tim Van de Velde)

Przykładem realizacji, w której wykorzystaliśmy dużo cortenu były realizacja dla Zenka Cafe lub niedługo otwierana restauracja we wrocławskiej inwestycji Promenady Wrocławskie, gdzie projektantka z KLU Studio wykorzystała cortenowe panele ścienne.

Panel ścienny z cortenu Icon Concept (fot.Icon Concept)
Donica wykonana z cortenu Icon Concept Design (fot. Icon Concept)