Mówiąc o trendach meblarskich, zazwyczaj omawiamy ich wykorzystanie w wystroju mieszkań i biur. Rzadko jednak myślimy o tym, jak popularność danego nurtu stylistycznego wpływa na aranżacje lokali gastronomicznych. Dlatego teraz poświęcimy więcej uwagi temu zagadnieniu, a konkretniej, odpowiemy na pytanie, dlaczego restauratorzy kochają meble loftowe.

Krótka charakterystyka mebli loftowych

Na początku wyjaśnijmy sobie, czym w ogóle odznaczają się meble loftowe. Są to sprzęty, które swoją specyfiką i użytymi do ich produkcji materiałami nawiązują do wystroju wnętrz przemysłowych. Sens tego pojęcia może nieco rozjaśnić zestawienie powyższego opisu z terminem „mieszkania loftowe”. Chodzi bowiem o lokale powstające w dawnych budynkach przemysłowych. Czerpią bardzo dużo z industrialnego dziedzictwa obiektów, w których się znajdują. 

Meble loftowe, czerpiące z opisanej stylistyki, charakteryzują się prostymi formami, funkcjonalnością, minimalizmem i wykorzystaniem przede wszystkim takich materiałów jak drewno i metal, wypierając obecność tworzyw sztucznych. Sprzęty przybierają przeważnie proste formy geometryczne. Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu i prostym formom, mogą pełnić różne funkcje. Pomaga to w zmienianiu co jakiś czas charakterystyki wnętrza. Wprowadzanie modyfikacji jest proste, gdyż meble loftowe są przeważnie lekkie i wytrzymałe, toteż ich przenoszenie nie stwarza dużych problemów. Pomaga w tym również wysoka wytrzymałość sprzętów, będąca wynikiem ich prostoty i użycia trwałych materiałów, które w dodatku można w bardzo prosty sposób utrzymać w czystości. Duża dowolność w kreowaniu przestrzeni sprawia i prostota wystroju, że atmosfera we wnętrzu lokalu automatycznie robi się bardziej swobodna. Dlatego wystrój loftowy możemy często spotkać w pubach, barach i piwiarniach.

Meble loftowe na wymiar: korzyści wynikające ze swobody

Restauratorzy, wybierając meble loftowe, mogą przy niewielkich pracy i pieniędzy stworzyć nietuzinkowe wnętrze, które będzie przyciągało klientów swoją odmiennością i swobodnym charakterem. Jednocześnie, możliwość dokonywania częstych modyfikacji sprawia, że ludzie zaczną odwiedzać dany lokal chociażby tylko po to, by zobaczyć, jak obecnie wygląda ich ulubione miejsce. Dowolność w kształtowaniu przestrzeni sprawia również, że na jej terenie może być prowadzona wszechstronna działalność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygospodarować w razie potrzeby miejsce na parkiet taneczny lub scenę dla zaproszonego zespołu muzycznego. Właściciele lokali gastronomicznych mogą zamówić meble loftowe na wymiar. Dzięki temu, każdy restaurator może zamówić sprzęty, które będą idealnie pasowały do danego wnętrza. Przemyślany dobór dodatków pozwoli na tchnięcie nowego życia w modyfikowaną przestrzeń.

Stwórz idealne wnętrze z nami!

Przedstawione argumenty pokazują, że meble loftowe na wymiar są rewelacyjną opcją dla wielu lokali gastronomicznych. Trwałość sprzętów i łatwość ich utrzymania w dobrym stanie sprawia, że kupno wyrobów u takich producentów, jak Icon Concept, jest świetną inwestycją. Sprzęty naszej marki, cechujące się ponadprzeciętną wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu, sprawią, że koszt zakupu bardzo szybko się zwróci. Ponadto Icon Concept bierze na siebie odpowiedzialność za meble loftowe na wymiar oraz przeprowadzenie całego projektu od początku, aż do jego realizacji. Jest to oznaka zaangażowania, z którego powinien skorzystać każdy znajdujący się potrzebie klient.