Styl loftowy przebojem wdarł się na listę najpopularniejszych kierunków aranżacji wnętrz. Jego surowy minimalizm i industrialny, stonowany charakter to doskonała propozycja dla osób, które pragną, aby ich cztery kąty wyglądały inaczej niż wszystkie. Warto pamiętać jednak, że styl loftowy to nie tylko skórzane sofy oraz meble ze szkła i metalu. Równie ważną rolę odgrywają także okna i drzwi loftowe na wymiar. Dlaczego warto podejść do planowania nowej aranżacji w sposób kompleksowy?

Dlaczego warto zainwestować w drzwi loftowe na wymiar?

Styl loftowy napotkać można najczęściej w rozległych, wysokich budynkach, pełniących niegdyś funkcję przemysłową, takich jak fabryki czy magazyny. W aranżacji loftowej dominuje surowa, industrialna aura, którą podkreśla wszechobecna cegła, stal, żelazo, beton i szkło. Apartamenty loftowe, osadzone w prawdziwych budynkach przemysłowych, to prawdziwe unikaty – mieszkania tam są bardzo kosztowne i trudno dostępne. Minimalistyczny klimat lokali loftowych na przestrzeni lat zjednał sobie jednak wielu entuzjastów, którzy pragną odtworzyć wyjątkową aurę rodem z Nowego Jorku z lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Nie należy zapominać jednak, że współczesne budownictwo nie zawsze sprzyja próbom uzyskania industrialnego efektu. Do najczęściej spotykanych utrudnień należą przede wszystkim zbyt nisko osadzone sufity, zabudowana armatura sanitarna czy montowane w standardzie plastikowe okna i drewniane drzwi. Osoby, które dążą do jak najwierniejszej rekonstrukcji loftowej aury, muszą liczyć się z wieloma wydatkami i pracami remontowymi. 

Drzwi loftowe na wymiar pomagają uzyskać oczekiwany efekt

Okna i drzwi loftowe na wymiar to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stylistyki industrialnej. Dominującymi elementami w ich konstrukcji jest szkło i metal – połączenie to pozwalało uzyskać możliwie największą ilość naturalnego światła, nieocenionego w codziennym funkcjonowaniu zakładów pracy. Obecnie zabieg ten pełni funkcję wyłącznie dekoracyjną. Drzwi loftowe na wymiar montuje się zarówno w charakterze drzwi wewnętrznych, jak i stałych, nieruchomych przeszkleń.

Warto podkreślić, że drzwi loftowe na wymiar to nie tylko gwarancja doskonałego dopasowania konstrukcji do gabarytów mieszkania. Wśród najważniejszych zalet tego typu instalacji, warto podkreślić liczne możliwości dostosowania ich do przyjętej stylistyki. Drzwi loftowe na wymiar można pokryć metalem, którego barwa będzie odpowiadać znajdujących się na elementów armatury sanitarnej. Personalizacji podlega również wykorzystywane w produkcji szkło, które można zabarwić na wybrany odcień.

Stwórz niepowtarzalny loft z pomocą Icon Concept

Stylistyka loftowa to nasza specjalność. Icon Concept od lat projektuje i przeprowadza aranżacje wnętrz w industrialnym stylu. Tworzymy również meble dla domu i firmy – w naszej ofercie znajdują się gotowe produkty, dostępne od ręki, zapewniamy również możliwość realizacji zleceń indywidualnych. Zapoznaj się z naszymi konstrukcjami i przekonaj się, że drzwi loftowe na wymiar pomogą Ci osiągnąć wymarzone rezultaty.