Industrialne meble Loftowe – Icon Concept

Styl industrialny

Styl industrialny w projektowaniu i dekorowaniu wnętrz zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród architektów jak i konsumentów. Stylistyka industrialna wypłynęła na początku lat 2000, a jej popularność nie maleje już od kilkunastu lat. Nowo produkowane industrialne meble, oraz odrestaurowane stare elementy znajdują zastosowanie w urządzaniu wnętrz loftowych oraz, w znajdujących coraz szersze grono odbiorców na polskim rynku, tzw. soft-loftach.

Styl industrialny to estetyka i trend w urządzaniu wnętrz nawiązujący do starych fabryk i hal przemysłowych. Dominują w nim gołe cegły, odsłonięte elementy konstrukcyjne oraz ciągi techniczne. Charakterystyczne są dla nich industrialne szklenia w metalowych ramach służące do wydzielenia osobnych, cichych przestrzeni, pozwalających na dobrą widoczność i dostęp ograniczonego w starych fabrykach światła dziennego. We wnętrzach urządzanych na modłę industrialną często występuje także postindustrialne oświetlenie oraz nietypowe materiały jak corten i inne odmiany stali, beton architektoniczny w różnych zastosowaniach.

Styl industrialny w projektowaniu mebli

Styl ten znajduje odniesienie do przemysłu meblowego, który tworzy produkty nawiązujące stylistyką do tego popularnego trendu. Icon Concept posiada w swojej ofercie industrialne meble, nastawione na funkcjonalność i prostotę. Wykorzystywane do produkcji są różne materiały, których zadaniem jest nadanie kontrastu poszczególnym elementom mebla.

Rozwiązaniem które sprawdza się zawsze jest połączenie drewna ze stalą. Drewno nowe w formie litego lub fornirowanego frontu szafki czy blatu stołu, świetnie gra ze stalowymi nogami. Jeszcze ostrzejszego wyglądu elementom metalowym nadaje celowa siermiężna obróbka, polegająca na niestarannym spawaniu lub szlifowaniu. Wzmocnić ten efekt można dodatkowo za pomocą stosowania transparentnego lakieru na stali gorąco-walcowanej, dającego efekt tzw. zendry – nieregularnego wzoru powstającego na gorącej stali w skutek walcowania w hucie.

Wykończeniem ortodoksyjnie industrialnym można nazwać pozostawienie elementów stalowych mebla wykonanych ze stali cortenowskiej wystawionych na działanie wody powodując ich celowe rdzewienie. Efekt rdzewienia można następnie wyhamować lakierując go proszkowo lakierem bezbarwnym.

Industrialne meble na zamówienie Icon Concept

W Icon Concept oferujemy industrialne meble na zamówienie – pozwalamy klientowi na pełne dopasowanie mebla do jego potrzeb. Niezależnie od rodzaju mebla – od stołu po regał na książki – pozwalamy na totalną dowolność w zakresie wymiarów, wykorzystanych materiałów i ich wykończenia. Aby dowiedzieć się więcej na temat produkowanych przez nas mebli – przejdź do zakładki kontakt i napisz do nas.