Właściciele sklepów chętnie decydują się na meble na wymiar, ponieważ to rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń lokalu. Gdy na dodatek są to meble robione według projektu stworzonego specjalnie z myślą o danej działalności, wyposażenie może lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i pracowników sklepu. Dzięki temu wnętrza zyskują też wyjątkowy wygląd, które oddaje charakter marki.

By osiągnąć pożądany rezultat, właściciel lokalu powinien dokładnie określić, jakie wymagania muszą spełniać jego meble na wymiar. Wrocław to miasto, gdzie – z pomocą Icon Concept – można będzie następnie zamienić projekty w rzeczywistość.

Meble na wymiar – Wrocław spełnia oczekiwania przedsiębiorców

Wymagania związane z urządzaniem lokali usługowych, można podzielić na kilka kategorii. Podział ten wynika z tego, że ma na nie wpływ wiele różnych czynników. Poniżej wyróżniliśmy kilka najważniejszych, na których warto się skupić, określając swoje potrzeby.

Specyfika działalności

Na wybór mebli największy wpływ będzie miała branża, w jakiej działa przedsiębiorca i to, jakiego rodzaju produkty oferuje. Od tego zależy przede wszystkim rodzaj potrzebnych mebli. Standardowo są to lady sklepowe i moduły kasowe oraz meble, na których można rozmieszczać towary. Przykładowo, w przypadku sklepów odzieżowych będą to stoły ekspozycyjne, regały przyścienne i wolnostojące oraz wieszaki. Wybór jest jednak o wiele większy. W Icon Concept na zamówienie wykonujemy także m.in. gondole – w wersji wolnostojącej oraz mobilnej i inne konstrukcje ze stali (standardowe lub podwieszane).

Znając rodzaje mebli firmowych, które stosowane są w sklepach oraz wiedząc, jakiego rodzaju produkty oferuje Twój sklep, możesz wyróżnić typy umeblowania, które bezwzględnie powinno znaleźć się w Twoim lokalu. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Ci, jakie meble na wymiar mogą się przydać w Twoim przypadku.

Po określeniu, które elementy umeblowania są Ci potrzebne, zastanów się, jaka powinna być ich liczba, bazując na ilości sprzedawanych towarów. Miej przy tym na uwadze, że niektóre meble, np. regały czy gondole mają półki, których wysokość można regulować w zależności od zapotrzebowania.

Promocje i produkty premium

Poza podstawowymi elementami wyposażenia powinieneś pomyśleć też o meblach, służących do prezentowania produktów, które w danym okresie znajdują się w promocji. W tym celu sprawdzą się na przykład stoły ekspozycyjne ustawione w pobliżu wejścia do lokalu. Dzięki temu każdy, kto do niego wchodzi, od razu je zauważy.

W podobny sposób warto podejść do sprzedaży towarów premium – w zależności od tego, jakiego rodzaju są to produkty, można np. umieszczać je w szklanych gablotach. Czasem dobrym rozwiązaniem jest też podświetlenie półek. Zastanów się, które towary chciałbyś wyeksponować w szczególnie korzystny sposób, przyciągający uwagę klientów. Pomożemy Ci dobrać do nich odpowiednie meble na wymiar. Wrocław to miasto, gdzie można je zamówić – w Icon Concept zajmujemy się ich projektowaniem, a wykonanie powierzamy marce Vonart. Kluczem do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest jednak współpraca pomiędzy producentem a przedstawicielem firmy, której zależy na wyjątkowym umeblowaniu.

Grupa docelowa

Wpływ na decyzje dotyczące wyboru mebli ma również grupa docelowa, czyli osoby, do których kierujesz swoją ofertę. Zastanów się, jakie są ich oczekiwania wobec Twoich produktów i co możesz zrobić, by pobyt w sklepie był dla nich jak najlepszym doświadczeniem. Z tym wiąże się m.in. kwestia doboru takich elementów umeblowania, które – odpowiednio rozmieszczone – umożliwiałyby swobodne poruszanie się po powierzchni sklepu. Sięganie po produkty również nie może klientom sprawiać trudności.

Pamiętaj też, że meble do sklepu muszą być nie tylko praktyczne – powinny też wyglądać estetycznie. Zastanów się, jaki styl mógłby spodobać się Twoim klientom i jednocześnie pasowałby do ogólnego wizerunku marki.

Po ustaleniu wyżej opisanych kwestii, musisz tylko zmierzyć swój sklep – to konieczny warunek, by można było stworzyć meble na wymiar, które optymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń.

Dalsze etapy współpracy

Znając Twoje oczekiwania i potrzeby, a także metraż lokalu, będziemy mogli pomóc w przygotowaniu indywidualnego projektu mebli dla Twojego sklepu. Po ustaleniu jego ostatecznej wersji, która będzie Cię w pełni satysfakcjonować, przejdziemy do kolejnego etapu, czyli produkcji elementów umeblowania. Jeśli chcesz, możemy się również zająć aranżacją wnętrza, która będzie wykorzystywała nasze meble na wymiar. Wrocław może skorzystać z naszej pomocy również przy montażu umeblowania.

Chcesz rozpocząć współpracę z naszymi specjalistami? Ze strony https://icon-concept.pl/meble-wymiar-wroclaw-producent/ dowiesz się, jakie oferujemy meble na wymiar. Wrocław to nie jedyne miasto, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na naszą pomoc – bez względu na to, z jakiego regionu jesteś, napisz do nas, a chętnie udzielimy Ci wszelkich potrzebnych informacji.