Najpierw kawa, potem praca? Dzisiaj, kiedy biura i firmy urządza się przede wszystkim z myślą o komforcie pracowników oraz klientów, coraz mocniejszym trendem staje się kącik kawowy. Samoobsługowe miejsce przeznaczone do przygotowania i spożycia kawy lub herbaty, zwane potocznie coffee station, to przestrzeń, którą coraz częściej można zobaczyć w butikach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, czy biurach obsługi.

 

Kącik kawowy – dlaczego warto na niego postawić?

Jeśli zdecydujemy się na stworzenia kącika kawowego w biurze, pracownicy zyskają miejsce, w którym mogą odpocząć i zrelaksować się w przerwie od pracy. Wbrew pozorom, te kilka minut dodatkowej przerwy nie są bezproduktywną stratą czasu, lecz przekładają się na znaczne zwiększenie efektywności w późniejszych godzinach.

Kącik kawowy zaaranżowany w biurze obsługi klienta czy butiku pozwala klientom poczekać na swoją kolej z kubkiem dobrej kawy w ręce. Co więcej, samoobsługowy kącik kawowy nie wymaga angażowania personelu. Możliwość zakupu kawy przez klientów zdecydowanie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. Warto podkreślić, że kącik kawowy zaaranżowany w przestrzeniach biurowych na wynajem podnosi atrakcyjność całego obiektu. Firmy, które szukają nowego miejsca pod biuro na pewno zwrócą uwagę na miejsce, które zapewnia dodatkowe udogodnienia dla pracowników.

 

Kącik kawowy – codzienny komfort

Kącik kawowy nie może istnieć bez dobrej jakości ekspresu, porządnej ziarnistej kawy, a także szerokiego wyboru różnych herbat i wygodnych kubków. To absolutna podstawa. Tworząc przestrzeń do picia kawy i odpoczynku warto zwrócić uwagę na kącik kawowy z automatycznym ekspresem do kawy firmy FRANKE, z wbudowanymi terminalami płatniczymi. Oprócz dobrego ekspresu ważny jest design, który wpasuje się do każdego biura czy sklepu.

Dodatkowe udogodnienia, takie jak szafki na filtry, miejsca na ukrycie kabli, wbudowane podajniki kubków czy kosze na śmieci to również elementy, które powinien posiadać dobrze wyposażony kącik kawowy.

 

Stwórz kącik kawowy z Icon Concept

Icon Concept stworzył 3 linie produktowe kącików kawowych, dzięki którym każdy zainteresowany może wybrać dla siebie optymalny wariant. Zależy Ci na kompleksowych rozwiązaniach? Decydując się na kącik kawowy, stworzony przez Icon Concept, możesz wybierać spośród kącików kawowych Scandi, Loft oraz Economy. Do każdego kącika możesz dodać moduły podajników kubków, które zostały wbudowane w środek stacji kawowej.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami już dziś i zamów kącik kawowy stworzony z najwyższej jakości materiałów i wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria – podajniki kubków, serwet oraz wieczek, a także kosze na odpady ze stali nierdzewnej.