Katalog wypełnień szklanych dla drzwi i ścianek loftowych

Szkło bezpieczne - VSG

Szkło zbrojone

Szkło lakierowane - Lacobel

Szkło optiwhite

Powstaje na skutek trwałego sklejenia 2 tafli szklanych za pomocą specjalnej folii (najczęściej bezbarwnej lub mlecznej). W przypadku rozbicia szkła nie rozpada się ono, lecz trzyma się na folii. Określenie VSG, powszechnie funkcjonujące w Polsce i na świecie, to skrót od niemieckiego określenia “VerbundSicherheitsGlas”, co oznacza szkło bezpieczne warstwowe. Standardowo w ściankach Icon Loft Lite i innych naszych produktach loftowych stosujemy szkło 3.3.1. Szkło wystęuje także w wariancie hartowanym.

Szkło zbrojone to szkło płaskie lub tłoczone, w którym zatopiona jest siatka druciana. Zabezpiecza szybę przed rozpryśnięciem się na kawałki, stanowi zabezpieczenie przeciwwłamaniowe i zwiększa jego wytrzymałość w razie pożaru. Szkło wystęuje także w wariancie hartowanym.

zkło lakierowane wysokiej jakości. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej pozwala na aranżację pomieszczeń według gustów nawet najbardziej wymagających klientów. Szkła Lacobel dostępne są w koloarch z palety RAL. Szkło wystęuje także w wariancie hartowanym.

Szkło ekstra białe zachowuje naturalne barwy, wyraźniej ukazuje przedmioty i lepiej przepuszcza światło. Znakomicie podnosi widoczność wewnątrz i na zewnątrz budynku. Szkło optiwhite występuje również w wariancie laminowanym – bezpiecznym lub hartowanym.

Szkło bezpieczne matowe - VSG

Lustra

Szkło niskoemisyjne

Szkło barwione w masie - przyciemniane

Szkło bezpieczne ma zastosowanie w miejscach, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo. Szkło w wariancie matowym – mlecznym zapewniającym dostęp światła z zachowaniem intymności w pomieszczeniu.

Przeszklenia Icon Loft można wyposażyć w lustra w różnych barwach (srebrne, grafitowe) jedno lub dwustronnie.

Szkło pokryte jednostronnie powłoką niskoemisyjną. Zadaniem powłoki jest zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku.

Tłumi i absorbuje promieniowanie cieplne i świetlne. Cechuje je niska refleksyjność i słabe odbicie światła, wraz z grubością tafli szkła wzrasta intensywność jego koloru. Szkło występuje w różnych stopniach przyciemniania.