BLACHY STAL CZARNA – ZIMONOWALCOWANA

W Icon Concept korzystamy ze stali czarnej zimnowalcowanej jako materiału produkcyjnego do elementów gdzie ważna jest precyzja i doskonała powierzchnia lakiernicza bez wżerów i niedoskonałości. Korzystamy z wysokiej jakości blach pochodzenia europejskiego, głównie z Niemiec i Włoch. Pracujemy na blachach od 0.5mm do 2 mm.

BLACHY STAL CZARNA – GORĄCOWALCOWANA

W Icon Concept korzystamy ze stali goroącowacowanej do produkcji elementów i mebli o mocno industrialnej charakterystyce. Korzystamy ze stali gorącowalcowanej dla podkreślenia loftowego charakteru mebli. Selekcjonowana i lakierowana bezbarwnie stal gorącowalcowana jest często wykorzystywana jako okładzina ścienna, front baru lub inne dekoracyjny element.

PROFILE ALUMINIOWE

W Icon Concept korzystamy z hutniczych profili aluminiowych o różnych przekrojach i zastosowaniach. Icon Concept dysponuje bardzo szerokim zakresm aluminiowych profili prostokątnych, okrągłych i specjalistycznych do różnych zastosowań.

PROFILE STALOWE

W Icon Concept korzystamy z hutniczych oraz zimnogiętych profili o różnych przekrojach i zastosowaniach. Icon Concept dysponuje bardzo szerokim zakresm stalowych profili prostokątnych, okrągłych i specjalistycznych do różnych zastosowań.

BLACHY PERFOROWANE

W Icon Concept produkujemy za pomocą centrum CNC blachy perforowane na zamówienie. Dzięki własnej produkcji jesteśmy w stanie projektować i dostarczać formatki perforowane na wymiar oraz nietypowe niskoseryjne perforacje.

PRĘTY I DRUTY

W Icon Concept korzystamy w produkcji z prętów i drutów stalowych do wykonywania dekoracji oraz innych elementów na zamówienie klienta. Wszystkie prętu i druty kompleksowo obrabiamy i lakierujemy proszkowo.

DREWNO LITE

Do produkcji mebli, szczególnie blatów, półek i innych dodatków wykorzystujemy lite drewno wysokiej jakości. Korzystamy głównie z dębu i jesionu, w ekonomicznych rozwiązaniach z sosny. Drewno obrabiamy kompleksowo od cięcia i klejenia po lakierowanie. Na zamówienie realizujemy elementy drewniane z atestami p.poż np. do galerii handlowych.

FORNIRY NATURALNE

Do produkcji mebli ekonomicznych lub mniej widocznych ich części wykorzustujemy płyty fornirowane – płyty meblarskie pokryte cieńką warstwą obłogu z naturalnego drewna – głównie z dębu i jesionu. Płyty fornirowane obrabiamy kompleksowo od cięcia i klejenia po lakierowanie. Na zamówienie realizujemy elementy drewniane z atestami p.poż np. do galerii handlowych.

PŁYTY LAMINOWANE

Do produkcji mebli kontraktowych oraz innych zamówień wykorzystujemy popularne płyty meblowe – laminowane PCV. W naszej ofercie znajdują się głównie płyty marki EGGER, na zamówienie korzystamy z płyt innych producentów np Laminart.

LAMINATY

W naszych projektach wykorzystujemy laminaty PCV. Korzystamy z płyt laminowanych lub kleimy ręcznie laminaty na zamówienie m.in. z oferty Laminart.

LUSTRA ANTYCZNE – POSTARZANE

Lustra antyczne – to lustra stylizowane na nadszarpnięte zębem czasu, nawiązujące do dawnych technik rękodzieła. Lustra antyczne występują w wariancie złotym i srebrnym oraz w różnym stopniu intensywności postarzenia.

CORIAN – DUPONT

Corian – to nowoczesny materiał powierzchniowy high-tech. Wykorzystywany głównie jako alternatywa blatów kamiennych i konglomeratowych w realizacjach komercyjnych. Występuje w szerokiej palecie barw i odcieni. Więcej informacji tutaj.

SIATKI CIĘTO CIĄGNIONE – SIATKI CC

Siatki CC to stalowe siatki o różnych wariantach wielkości, kształtu oczek oraz materiału lub jego grubości. Siatki można lakierować proszkowo oraz wykorzystywać jako elementy mebli i innych produktów Icon Concept. 

METALE KOLOROWE – MIEDŹ

Miedź znajduje zastosowanie w naszych projektach jako element dekoracyjny na powierzchniach płaskich lub giętych. Miedź można zabezpieczać przed korozją (utlenianiem) za pomocą bezbarwnego lakieru proszkowego co zachowa głębie koloru na długo. 

CORTEN

Stal Corten, która charakteryzuję się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, tworzy samoczynnie powłokę ochroną odzwierciedlającą rdzę. Powstający nalot jest gwarancją niepowtarzalności, stylu, elegancji oraz trwałości.