Meble na wymiar to najrozsądniejsza propozycja dla właścicieli barów i restauracji. Daje możliwość personalizacji wystroju pomieszczeń oraz idealnego zaadaptowania dostępnej przestrzeni. Wybór producenta doświadczonego w stolarce na zamówienie, w odróżnieniu od sklepów sieciowych, gwarantuje też rozwiązania trwałe i solidne, co w przypadku branży restauracyjnej ma kluczowe znaczenie.

Jakie cechy charakteryzują odpowiednie meble barowe?

Meble na wymiar, projektowane w celu wyposażenia wnętrza baru, restauracji, hotelowego bufetu lub bistro, powinny przede wszystkim wykazywać się solidnością oraz wytrzymałością na ciężar i kontakt z wilgocią. Ważna jest odporność na uszkodzenia mechaniczne i powierzchnia łatwa do utrzymania w czystości. Meble barowe muszą odpowiadać wymogom danego miejsca – odpowiednie wymiary to jedno, ale relacja i nawiązywanie stylem do otoczenia i wyposażenia jest równie ważne. Stylowe, wysokiej jakości meble na wymiar pozwalają na aranżację każdej przestrzeni.

Najnowsze trendy w aranżacji barów

Niezwykle modny trend ekologiczny zakłada wykorzystanie naturalnych kształtów oraz materiałów, a także uwzględnienie rozwiązań ekologicznych, dzięki którym dbamy o naszą planetę. W trend ekologiczny wpisuje się zastosowanie blatów stolików i stołów, wykonanych z elementów pnia drzewa oraz surowe drewno, z którego przygotowuje się wieszaki, haczyki, półki, lady i stojaki. Ekologiczny trend to również stosowanie wodnych farb do drewna, unikanie lakierów i bejc.

Ekologiczne rozwiązania świetnie komponują się z kamieniem naturalnym lub cegłą, zdobiącymi ściany baru. W ten sposób możemy łączyć trend ekologiczny z loftowym, równie modnym w aranżacji barów. Połączenie drewna z metalem, cegłą, betonem i kamieniem tworzy niezwykle efektowny przekaz. W takich wnętrzach klienci czują się doskonale, zwłaszcza, jeśli są ozdobione naturalną roślinnością. 

Do łask wraca również styl retro, w którym tradycyjne kształty oraz wykorzystanie w aranżacji drewna doskonale wygląda w zestawieniu z tradycyjną, porcelanową zastawą, kwiatami i ciepłą barwą oświetlenia. Styl retro dobrze prezentuje się w bistro i w restauracjach, gdzie można podkreślić go gustownymi tekstyliami.

Meble barowe na wymiar 

Nasze realizacje często korespondują z wspomnianymi trendami. Zapoznaj się z galerią projektów Icon Concept i przekonaj się, że współpraca z nami to gwarancja najwyższej estetyki. Meble barowe na wymiar wykonamy dla Ciebie z dbałością o każdy detal, aby funkcjonowały bezawaryjnie przez wiele lat. Chętnie też doradzimy o pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej przestrzeni.