Dom 2021 roku to przestrzeń, która ma nas chronić, utrzymywać w poczuciu wygody i cieszyć oryginalnymi dodatkami. Wnętrze musi być otwarte na mieszkańców, nie może onieśmielać, powinno być jednocześnie przytulne i pragmatyczne, co można osiągnąć dzięki nowoczesnym meblom loftowym na wymiar. Powyższe trendy sprawdzą się również na gruncie lokali usługowych – wyposażenie industrialne pozwoli stworzyć współczesną aranżację, gdzie tylko zapragniesz.

Co charakteryzuje meble loftowe?

Styl loftowy zapoczątkowało adaptowanie starych fabryk i magazynów na lokale prywatne oraz usługowe. Postindustrialne wnętrza kojarzone są z otwartą przestrzenią, strzelistymi szklanymi drzwiami oraz oknami, wysokimi ścianami z gołych cegieł, wszechobecnym metalem i surowym wykończeniem. W połączeniu z domową bujną roślinnością, a także naturalnymi tkaninami takimi jak wełna, len czy bawełna pozwalają stworzyć ciekawą i klimatyczną aranżację.

Do produkcji mebli loftowych używa się przede wszystkim metalu, szkła oraz litego drewna. Te wytrzymałe materiały odpowiadają na współczesne myślenie o ekologicznym wzornictwie – chcemy kupować wyposażenie, które w niezmienionej formie posłuży długie lata. Inwestowanie w trwałość jest szczególnie ważne przy projektowaniu pomieszczeń komercyjnych, które codziennie goszczą wielu klientów. Dlatego po meble loftowe powinni sięgnąć właściciele restauracji, kawiarni, hoteli czy salonów fryzjerskich lub kosmetycznych.

Dlaczego warto zainwestować w meble loftowe na wymiar?

Popularność stylu industrialnego stale rośnie, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej fabrycznych serii mebli loftowych. Niestety, sztampowe masowe elementy są zaprzeczeniem omawianego designu. Wybierając wyposażenie na zamówienie, wyróżnisz się i otrzymasz produkty cechujące się nienaganną jakością. Kluczem do sukcesu każdego biznesu jest szczera i niepowtarzalna identyfikacja wizualna, dzięki meblom loftowym na wymiar, możesz ją bez trudu osiągnąć i zyskać uznanie wymagających gości.

Styl loftowy to nie tylko meble 

Meble loftowe to nie wszystko, projektując pomieszczenie w stylu industrialnym, warto wzbogacić aranżacje o metalowe ścienne panele, przeszklone drzwi, nieosłonięte, pomalowane na czarno grzejniki czy druciane lampy. Spójna, przemyślana kompozycja stworzy wyrazisty charakter, którym zachwycą się Twoi domownicy czy goście lokalu. Nasza firma dysponuje warsztatem wypełnionym zaawansowanymi technicznie maszynami, dzięki którym tworzymy nawet najbardziej wyszukane i wymagające projekty dodatków oraz mebli loftowych.