Palenisko z cortenu z grillem – Icon Concept Design

 

Nasz najprostszy wyraz nowoczesnego designu przeznaczonego do zastosowania w ogrodzie – palenisko z cortenu, wyposażone w ruszt umożliwiający grillowanie. Palenisko o wymiarach 90cm x 90cm i wysokości 45cm wykonane jest z grubej 5mm stali cortenowskiej. Palenisko dodatkowo wyposażane w ruszt ze stali nierdzewnej do grillowania oraz dodatkową podstawę ze stali corten (przeznaczona do ustawiania paleniska na trawie i innym miękkim podłożu).

Corten – co to takiego ?

Corten to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne – rodzaj stali niskostopowej, na powierzchni której po wystawieniu na działanie powietrza i deszczu samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę. Rdza pojawiająca się na cortenie pod wpływem czynników atmosferycznych nie brudzi powierzchni na których stoi. Rdzawy pył zmywa się razem z deszczem.

Nowoczesny design w ogrodzie.

Palenisko Icon Concept może być zamówione samodzielnie lub z dostępnym na zamówienie rusztem do grillowania wykonanym ze stali nierdzewnej. Ruszt można z łatwością zdemontować co umożliwia łatwe utrzymanie go w czystości oraz wielofunkcyjność paleniska.

O czym warto pamiętać.

Metal pod wpływem temperatury nagrzewa się, dlatego jest możliwe uszkodzenie powierzchni na której stoi palenisko. Palenisko przeznaczone jest do palenia/grillowania za pomocą węgla drzewnego oraz drewna w umiarkowanym stopniu (ogniska małe i średniej wielkości). Jako producent nie zalecamy rozgrzewania paleniska do ekstremalnych temperatur, poprzez rozpalanie bardzo dużych płomieni, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem paleniska oraz powierzchni, na której palenisko stoi.