Wywołany pandemią koronawirusa lockdown spowodował szereg ogromnych strat, związanych zarówno z bezpośrednim oddziaływaniem choroby na stan służby zdrowia, jak i koniecznymi działaniami ograniczającymi jego transmisję. Ogłoszone zalecenie prewencyjne uderzyły jednak rykoszetem w wiele gałęzi gospodarki, takich jak gastronomia, kultura czy branża fitness. Odmrożenie tych sektorów odbywało się przy pomocy środków zaradczych, takich jak stacje do dezynfekcji rąk. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

 

Stacje do dezynfekcji rąk pomagają ograniczyć transmisję wirusów

Jednym z najważniejszych zaleceń w zakresie przeciwdziałaniom wzrostowi zakażeń COVID-19 było tzw. DDM – Dezynfekcja, Dystans, Maseczka. Ponieważ lwią część zarazków przenosimy na dłoniach, regularne korzystanie z płynów na bazie alkoholi stało się jednym z naszych codziennych zwyczajów. Proces ten wspierają również rozmaite sklepy i punkty usługowe – stacje do dezynfekcji rąk szybko stały się jednym z trwałych elementów krajobrazu galerii handlowych i supermarketów.

Ograniczenie transmisji wirusów i bakterii stało się szczególnie ważne w miejscach, które każdego dnia odwiedza nawet kilkaset klientów. Stacje do dezynfekcji rąk umożliwiają aplikację płynów do rąk nawet bez ręcznego uruchamiania urządzenia, dzięki czemu nie stanowią siedliska drobnoustrojów dla kolejnych odwiedzających. Na jaki typ konstrukcji warto postawić, aby nie narażać swoich klientów na zbędne ryzyko?

 

Nowoczesne stacje do dezynfekcji rąk można uruchomić bez prądu

Jednym z najpopularniejszych typów maszyn do dezynfekcji są te, które uruchamia się przy pomocy pompy nożnej. W przeciwieństwie do rozwiązań elektronicznych, wyposażonych w czujnik ruchu i silniczek, manualne stacje do dezynfekcji rąk działają w każdych warunkach bez konieczności podpięcia do akumulatora czy sieci elektrycznej. Ich obsługa techniczna ogranicza się wyłącznie do zapewnienia zapasu płynu do rąk.

Warto podkreślić również, że budowa stacji dezynfekcyjnej powinna sprzyjać jej całkowicie bezdotykowej obsłudze. Należy zwrócić uwagę m.in. na przestrzeń na dłonie – powinna być na tyle szeroka, aby korzystanie z urządzenia odbywało się w sposób komfortowy.

 

Postaw na stacje do dezynfekcji rąk od Icon Concept

Szukasz trwałej, niezawodnej stacji z płynem antybakteryjnym, której pojemność zapewni nawet 5000 aplikacji na jednym zbiorniku? Zapoznaj się z charakterystyką model DDF-4 oraz DDF-5, stworzonych z myślą o użytkowaniu w wysoce uczęszczanych miejscach w przestrzeni publicznej. Zainwestuj w nowoczesne stacje do dezynfekcji rąk i zapewnij swoim klientom bezpieczeństwo, ograniczając źródła transmisji wirusów i bakterii.

stojak na dezynfekcję, stojak do dezynfekcji, stojak na środek do dezynfekci, stojak dezynfekcja, stojak na rękawiczki ochronne, stojak na rękawiczki