Przygaszone, ziemiste kolory, meble prosto z fabryki rzemieślnika czy naturalne surowce to tylko niektóre z elementów aranżacyjnych, jakimi będziemy się zachwycać w nadchodzącym roku. Jakie pewniki sprawdzają się od lat, a co może nas zaskoczyć?  Typujemy najważniejsze trendy wnętrzarskie na 2022 rok.

 

Styl loftowy w mieszkaniu wciąż na fali popularności

Jak możemy przeczytać w magazynach branżowych i usłyszeć z ust projektantów wnętrzarskich 2022 roku będzie w ogromnym stopniu przedłużeniem tendencji z ubiegłego roku. Nic w tym dziwnego, wystroje wnętrz nie ulegają tak szybkim zmianom mody jak ma to miejsce w przypadku branży odzieżowej czy obuwniczej.

W 2021 roku zarówno w niewielkich miejskich kawalerkach jak i dużych, rodzinnych domach pod miastem królował jeden styl – surowy industrializm ocieplony prywatnymi pamiątkami i dodatkami z naturalnych materiałów. W tym roku również obserwujemy mnogość mebli i elementów dekoracyjnych o podobnym charakterze.

Styl loftowy w mieszkaniu jest tak ceniony nie tylko ze względu na swoją uniwersalność i łatwość dopasowania do różnych projektów architektonicznych, ale również przez solidną formę, która zapewnia długie użytkowanie w niezmienionej formie, a także bliskie skojarzenia z naturą w wielkomiejskim wydaniu.

Industrialne dodatki ponadto świetnie pasują do rozwijającego się trendu na tzw. urban junlge, czyli obfitość roślin doniczkowych rodzimych i egzotycznych gatunków, którymi zastawiamy parapety, półki i kwietniki.

 

Styl loftowy w mieszkaniu – pochwała równowagi

Silnym trendem wnętrzarskim na 2022 rok będzie zwrot ku naturze, ekologii i zrównoważonemu rozwojowi. Wybierając meble i dodatki będziemy myśleć nie tylko o ich wyglądzie i funkcjonalności, ale również o tym w jakich warunkach zostały wykonane, jakich materiałów użyto, a także jakimi technikami produkcji posłużyli się rzemieślnicy.

Styl loftowy w mieszkaniu oparty o meble i dodatki wykonywane na specjalne zamówienie, spod ręki doświadczonych fachowców doskonale wpisze się w tę tendencję. Warto uzupełnić go o elementy vintage, znalezione na tzw. pchlich targach czy w salonach z antykami.

 

Icon Concept – jesteśmy specjalistami od stylu loftowego w mieszkaniu

Zdecydowałeś się na styl loftowy w mieszkaniu? Jesteś pod dobrym adresem, w Icon Concept od lat rozwijamy się w kierunku tworzenia solidnych i niepowtarzalnych mebli oraz dodatków o charakterze industrialnym. Do wykonania naszych produktów używamy wyłącznie naturalnych, wysokiej jakości surowców takich jak stal wycinana laserowo, srebro, złoto, drewno lite, szkło hartowane czy starodrzew. Skontaktuj się z nami w celu otrzymania pełnej oferty.