Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie kojarzą się przytulnością, domowym ciepłem, dziecięcą radością i wielowiekową tradycją. Jak wszystko to pogodzić z nowoczesnym stylem industrialnym? Stworzenie świątecznego klimatu w surowych, minimalistycznych wnętrzach wymaga starannego doboru dodatków i umiaru. Mnogość bożonarodzeniowych ozdób, podobnie jak niedopasowanie ich wyglądu do charakteru dekorowanej przestrzeni, mogłaby zakłócić spójność kompozycji. Jakie świąteczne dodatki w industrialnym wnętrzu wybrać?

 

Pledy i poduszki z tematycznym printem

Gdy na zewnątrz pada śnieg, a dni stają się coraz mroźniejsze i krótsze, chętniej przebywamy w ciepłych, przytulnych wnętrzach. Zima jest zatem idealnym czasem na zrównoważenie surowego stylu industrialnych przestrzeni ciepłymi pledami i innymi tekstyliami tworzącymi przyjemną, domową atmosferę. Grube wełniane sploty, frędzle, warkocze czy imitacje futra wprowadzą przytulny, odprężający klimat do wnętrz wykończonych betonem, cegłą czy połyskującym metalem. Magię świąt można poczuć też dzięki poduszkom z tematycznymi printami – okolicznościowymi hasłami, gwiazdkami, choinkami czy reniferami przedstawionymi w geometrycznym stylu.

 

Świąteczne motywy w nowoczesnym wydaniu

Dekorując industrialne wnętrza na Boże Narodzenie, warto przyjąć nowoczesne podejście do tradycji. Klasyczne świąteczne akcenty w nietypowym wydaniu nie pozwolą na to, by w mieszkaniu lub lokalu usługowym rozgościły się monotonia, banalność czy kicz. Plakaty z reniferami i niedźwiedziami polarnymi w sweterkach, świece o geometrycznych formach i metalicznych kolorach, ażurowe gwiazdki, minimalistyczne figurki jeleni, proste stroiki z igliwiem zamknięte w żarówkach – każda z tych dekoracji sprawi, że we wnętrzach urządzonych w industrialnym stylu zagości magiczny, gwiazdkowy klimat.

 

Nastrojowe oświetlenie

O szczególną atmosferę świąt w industrialnym mieszkaniu pomoże też zadbać odpowiednio dobrane oświetlenie. Świecące drzewko LED, udekorowana gwiazdkowymi dekoracjami i lampkami drabina, choinka ze światełek ułożonych na ścianie albo kurtyna świetlna zamontowana przy oknie to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Szklane i metalowe latarenki to kolejne świąteczne dodatki dbające o przytulny nastrój w industrialnym wnętrzu. Alternatywą dla latarenek mogą być minimalistyczne stroiki z białych świec i igliwia.

Świąteczne dodatki w industrialnym wnętrzu powinny być proste, oryginalne i utrzymane w jednolitej palecie kolorystycznej. Zaproponowane wyżej rozwiązania nie przytłoczą ozdabianej przestrzeni i będą współgrać z jej surowym, nowoczesnym stylem.

 

Postaw na nowoczesny styl z Icon Concept

Pragniesz nadać swojemu domowi nowoczesną, industrialną aurę? Skorzystaj z oferty Icon Concept – specjalizujemy się w tworzeniu szklanych i metalowych elementów wyposażenia wnętrz o wysokiej jakości, które pozwolą Ci błyskawicznie osiągnąć wymarzony rezultat. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i uzyskaj niepowtarzalne, cieszące oko mieszkańców stylizacje.