Styl skandynawski we wnętrzach cieszy się coraz większą popularnością. Mieszkańcy doceniają sposób aranżacji nastawiony na prostotę, praktyczność i elegancję – a właśnie tym wyróżnia się architektura pochodząca z północnej części Europy. W jaki sposób sprawić, aby nasze mieszkanie lub dom nabrało skandynawskiego charakteru? Jakie meble i dodatki wybrać? Na wszystkie te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

 

Kolorystyka wnętrz w stylu skandynawskim

Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w stylu skandynawskim, którego cechą charakterystyczną są stonowane odcienie. Wnętrza zaaranżowane w nordyckim duchu opierają się przede wszystkim na ascetycznych i pastelowych barwach m.in. bieli, szarości czy beżu.

Warto wspomnieć, że dość „surowe” kolory perfekcyjnie sprawdzają się w mieszkaniach i domach o małych metrażach – dominujące jasne odcienie powodują wizualne powiększenie przestrzeni, dzięki czemu domownicy i goście mogą czuć się o wiele swobodniej.

 

Jakie wybrać meble w stylu skandynawskim?

W stylu skandynawskim bardzo duży nacisk kładziony jest na aspektach praktycznych. Z tego powodu meble znajdujące się w tak zaaranżowanych przestrzeniach powinny być funkcjonalne i ułatwiać codzienne życie. Jeżeli zatem zdecydujesz się na styl nordycki – postaw raczej na meble o prostej konstrukcji, które nie wyróżniają się nadmiarem zdobień i dodatków.

W przypadku wnętrz urządzonych w stylu północnej Europy spotkamy się bardzo często z meblami wykonanymi z naturalnego drewna – dębowego lub sosnowego, pomalowanego na biało. Niewątpliwie istotna jest również sama podłoga – warto zdecydować się na lakierowane drewniane deski. W połączeniu z dużymi oknami z roletami, aranżacja zapewni spokojny i spójny odbiór wnętrza, sprzyjający koncentracji podczas pracy oraz komfortowemu wypoczynkowi popołudniami.

 

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim? Dodatki i akcesoria

Minimalizm w stylu skandynawskim zdecydowanie nie oznacza, że we wnętrzu powinniśmy unikać jakikolwiek dodatków i akcesoriów. Nic bardziej mylnego. Styl ten uwielbia dekoracyjne lampiony, wiklinowe koszyki, czy dekoracyjne szklane naczynia w kuchni.

We wnętrzu w stylu skandynawskim nie może również zabraknąć dodatków wykonanych z metalu, które jeszcze bardziej podkreślają elegancki charakter wystroju. Świetnie sprawdzą się także dekoracje z kamienia, ceramiki i drewna – unikajmy natomiast plastiku. Warto również zdecydować się na prosty zegar, minimalistyczne ramki na zdjęcia lub obrazy, jak również elegancki dywan z długim włosiem w salonie.

 

Meble w stylistyce skandynawskiej od Icon Concept

Szukasz mebli odznaczających się skandynawskim sznytem, a przy tym trwałych i funkcjonalnych? Sięgnij po ofertę Icon Concept. Od lat zajmujemy się projektowaniem, produkcją i montażem nowoczesnych mebli do domów oraz punktów usługowych, takich jak: sklepy, hotele, restauracje czy salony beauty. Już dziś zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i wybierz ulubione akcesoria.