Wypełnienia szklane do drzwi to odpowiednie rozwiązanie w przypadku wnętrz o dość słabym naświetleniu. Dzięki zastosowaniu tego przezroczystego materiału całe pomieszczenie wydaje się zdecydowanie jaśniejsze i bardziej przestronne. Dlaczego są one tak popularne i czym się charakteryzują? Odpowiadamy.

 

Wypełnienia szklane do drzwi – rodzaj szkła ma znaczenie

Ze względu na kwestie bezpieczeństwa jako wypełnienia szklane do drzwi stosuje się odpowiednie szkło hartowane, zazwyczaj o grubości 8-11 mm. W tego typu modelach stosuje się wiele różnych rodzajów szkła, dzięki czemu można je dowolnie dopasować do danego wnętrza i aranżacji. Do wyboru mamy również wiele kolorów jak i efektów, które pozwolą dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Szkło bezpieczne VSG

Ten rodzaj wypełnienia szklanego powstaje poprzez trwałe sklejenie ze sobą dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii. Taki rodzaj klejenia powoduje, że podczas rozbicia szkło nie rozpada się, a jego kawałki trzymają się folii. A czym jest skrót VSG? Pochodzi od niemieckiego “VerbundSicherheitsGlas”, a oznacza to szkło bezpieczne warstwowe.

Szkło bezpieczne VSG matowe

Szkło bezpieczne VSG matowe to bardzo dobry wybór do pomieszczeń, które musza być dobrze zabezpieczone. Wypełnienie szklane do drzwi matowe zapewnia dodatkową prywatność w pomieszczeniu, przy wystarczającym dostępie światła.

Szkło zbrojone

Jest to szkło zazwyczaj płaskie lub tłoczone z zatopioną drucianą siatką. Zastosowanie takiego wypełnienia szklanego do drzwi sprawia, że są one chronione przed włamaniem. Wypełnienie ze szkłem zbrojonym to również dobre zabezpieczenie przed rozpadnięciem się wypełnienia na kawałki w razie rozbicia.

Szkło lakierowane Lacobel

Dobry wybór, kiedy chcemy, aby aranżacja wnętrz nabrała charakteru. Szkło lakierowane Lacobel jest dostępne w szerokiej palecie kolorów.

Szkło optwhite

Szkło, które bardzo dobrze przepuszcza światło, dzięki czemu wnętrze jest lepiej doświetlone światłem naturalnym. Decydując się na wypełnienie do drzwi ze szkłem optwhite może wybrać wariant laminowany ze szkła bezpiecznego lub hartowanego.

Szkło niskoemisyjne

Jest to szkło pokryte jednostronnie specjalna powłoką niskoemisyjna. Dobry wybór, gdy zależy na zatrzymaniu ciepła wewnątrz budynku czy pomieszczenia.

Szkło barwione w masie – przyciemniane

Szkło, które dobrze pochłania ciepło i światło. Szkło barwione w masie charakteryzuje się bardzo niską refleksyjnością oraz słabym odbiciem światła. Jest to więc dobry wybór, jeśli zależy nam, aby pomieszczenie i wnętrze było chronione przed nadmiernym działaniem słońca. Przyciemnienie powstaje poprzez dodanie barwnika do szkła. Im grubsza tafla tym kolor będzie bardziej intensywny.

Lustro jako wypełnienie szklane do drzwi

Wybór lustra jako wypełnienie do drzwi to wybór nie zawsze oczywisty, ale nadający wnętrzu charakteru. Dzięki wypełnieniu z lustra pomieszczenie staje się optycznie większe. Tafla lustra może być jednostronna lub dwustronna, o brawie srebrnej lub grafitowej.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?

Wypełnienia szklane do drzwi cieszą się ogromną popularnością. Ze względu na ich uniwersalność sprawdzą się idealnie w przypadku różnego rodzaju drzwi. Wybór odpowiedniego materiału ma ogromne znaczenie ze względów estetycznych i funkcjonalnych, bowiem jest to zdecydowanie wybór na długie lata. Decydując się na dany produkt zadbaj również o to, aby był on odpowiedniej jakości. Priorytetową kwestią są również aspekty związane z bezpieczeństwem zatem warto sprawdzić czy dany produkt spełnia wszelkie normy.

 

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Nie jesteś pewien, jakie wypełnienia szklane do drzwi okażą się najbardziej odpowiednie do założonego przez Ciebie pomysłu? Skontaktuj się z naszymi specjalistami – doświadczeni pracownicy marki Icon Concept chętnie pomogą Ci wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Wspólnie z nami wybierz bezpieczne i eleganckie wypełnienie, które będzie służyć Ci przez wiele nadchodzących lat.