Sukces firmy jest wypadkową wielu rozmaitych czynników. Oczywiście, jednym z najważniejszych z nich są zyski – to one przesądzają o płynności finansowej przedsiębiorstwa i pozwalają myśleć o stopniowej ekspansji (rozszerzenie zakresu usług, wejście na nowe rynki, większe wydatki na reklamę). Nie należy jednak zapominać o innych podstawach solidnej firmy, takich jak szeroko rozumiane zadowolenie z miejsca pracy – w końcu spędzamy w niej jedną trzecią życia! O czym należy pamiętać, dobierając wyposażenie biura dla swoich pracowników?

Wyposażenie biura to przede wszystkim meble

Wiele osób mogłoby powiedzieć, że fundamentalnymi narzędziami pracy są służbowe komputery i telefony oraz… ekspres do kawy. Oczywiście, skupienie się na urządzeniach elektronicznych jest decyzją całkowicie zrozumiałą. Nie należy jednak zapominać o odpowiednim doborze mebli. Stanowią one nie tylko fundamentalne wyposażenie biura, które ma zapewnić pracownikowi niezbędny komfort podczas wykonywania zadań. Są też wizytówką przedsiębiorstwa, mającą bezpośredni wpływ na wydajność pracowników. Stanowią również ważny element wizerunkowy w kontaktach z Klientami.

Jakie aspekty logistyczne powinno zatem uwzględniać wyposażenie biura? Jednym z pierwszych niezbędnych etapów jest uwzględnienie planu technicznego poszczególnych pomieszczeń. Odpowiednie rozplanowanie poszczególnych mebli sprawi, że pracownicy unikną problemów z niewłaściwie ulokowanymi gniazdkami lub liniami telefonicznymi (w przypadku sieci przewodowej). Wyeliminuje też problemy, związane ze zbyt małą przestrzenią pomiędzy poszczególnymi biurkami czy przypadkowym zastawieniem okna.

Jak dostosować wyposażenie biura do pracy z komputerem?

Jeśli większość pracy w firmie odbywa się za pośrednictwem komputerów, wyposażenie biura powinno być dostosowane do gabarytów laptopów bądź komputerów stacjonarnych. Szczególnie warto rozważyć zakup biurek z wbudowanymi nadstawkami na monitory oraz wysuwanymi półkami na klawiaturę, dzięki czemu pracownik zyska na biurku więcej miejsca. 

Komfortowe wyposażenie biura dla osób pracujących przy komputerze to też odpowiednie fotele, dysponujące możliwością regulacji wysokości siedziska, kąta jego nachylenia dodatkowo wyposażone w ergonomiczne zagłówki i podłokietniki. Warto także pamiętać o doborze odpowiednich, przewiewnych materiałów, które zapewnią komfort pracy w upalne dni.

To oczywiście niejedyne zagadnienia, z którymi należy zmierzyć się, planując wyposażenie biura. Już dziś skontaktuj się przedstawicielami firmy Icon Concept, którzy pomogą Ci dobrać skrojone na wymiar wyposażenie biura. Zaufaj doświadczeniu ekspertów i postaw na firmę, z której wiedzy skorzystały dziesiątki zadowolonych Klientów.