Wydawać by się mogło, że wysokiej jakości produkty, profesjonalna obsługa oraz konkurencyjne ceny to najważniejsze elementy, które wpływają na sprzedaż i ilość klientów w danym sklepie. Jednak warto wiedzieć, że niezwykle istotna jest też ekspozycja towarów i przemyślane ustawienie regałów Dowiedz się jak wyposażenie sklepu może wpłynąć na wzrost obrotów w Twojej firmie.

Sprawdzony producent wyposażenia sklepów

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym, funkcjonalnym i estetycznym wyposażeniu Twojego sklepu, warto zdać się w tej kwestii na specjalistów. Icon Concept od lat zajmuje się tworzeniem mebli użytkowych – regałów, półek, modułów kasowych i wielu innych. Dzięki doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do każdego klienta, tworzymy najwyższej jakości wyposażenie sklepów. Nasze stalowe konstrukcje i gondole sklepowe mogą znacząco wpłynąć na zwiększenie obrotów, a także komfort pracy. Wyposażenie sklepów od Icon Concept jest praktyczne w utrzymaniu, bardzo łatwe w czyszczeniu, trwałe, stabilne i przystosowane do ekspozycji różnego typu towarów. 

Profesjonalne wyposażenie sklepów, czyli jak wpływ ekspozycji towarów na sprzedaż

Klient wchodząc do Twojego sklepu w pierwszej chwili rozgląda się po lokalu w poszukiwaniu swoich ulubionych produktów lub w celu zapoznania się z oferowanym asortymentem. Najdłużej swoją uwagę skupia na rzeczach, które znajdują się na wysokości jego wzroku. Warto wykorzystać ten fakt, przy projektowaniu ekspozycji. Dodatkowo, bez względu na powierzchnię Twojego lokalu musisz zadbać o możliwość swobodnego poruszania się między alejkami. Jeśli prowadzisz sklep z częściami samochodowymi, niezbyt często będą odwiedzać Cię matki z dziećmi w wózku, jednak warto przewidzieć dodatkową przestrzeń pomiędzy pólkami np. dla klientów z ograniczeniami ruchowymi. 

Najczęściej kupowane produkty, należy umieścić tuż przy wejściu. W okresie przedświątecznym warto ułożyć tam ozdoby, gadżety czy akcesoria, które mogą przydać się Twoim klientom. Kolejnym istotnym czynnikiem jest zapewnienie kupującym różnorodnego wyboru towarów w zróżnicowanych cenach. Jest to ważne, ponieważ osoba, która chce kupić czekoladę konkretnej marki, jeśli nie znajdzie jej na półce, najprawdopodobniej wybierze produkt innego producenta. Jednak, aby tak się stało, musisz odpowiednio ułożyć i wyeksponować słodycze innych firm.

Należy pamiętać, że wyposażenie sklepów to nie tylko półki i regały, ale także część przeznaczona dla pracowników. Odpowiedniej wysokości lada o ergonomicznym kształcie zapewni komfortową i wygodną pracę. 

Icon Concept to profesjonalny producent wyposażenia sklepów, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz doskonałej komunikacji z klientem tworzy wysokiej klasy, praktyczne i piękne meble. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić swój punkt handlowy, zachę27camy do zapoznania się z naszą ofertą wyposażenia sklepów.