Każdy projektant czy architekt wnętrz doskonale zdaje siebie sprawę, jak ważną rolę w całej aranżacji wnętrz odgrywa każdy, nawet najmniejszy detal. Lada barowa w restauracji, barze czy kawiarni to serce i główny element tego miejsca. Nic więcej dziwnego, że jej aranżacja powinna być przemyślana pod wszystkimi względami, dzięki którym może cieszyć oko i doskonale reprezentować lokal. Jak zabudować ladę barową? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

 

Jak zabudować ladę barową zgodnie z charakterem lokalu?

Podczas projektu zabudowy lady barowej, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę charakter danego lokalu gastronomicznego. Każda zabudowa powinna stanowić połączenie estetyki i funkcjonalności, wpasowując się przy tym w całościową aranżację wnętrza. Duży bar wyspowy na planie prostokąta będzie doskonałym rozwiązaniem do baru sushi, bary z podświetleniem części frontowej najlepszym rozwiązaniem dla klubu muzycznego, a ekskluzywny bar z kamienną zabudową trafnym wyborem dla luksusowej restauracji.

Jakie zadanie musi spełnić bar w każdym lokalu gastronomicznym? Po pierwsze – ułatwić pracownikom wykonywanie swoich obowiązków, po drugie – przyciągać uwagę klientów. Perfekcyjnie wpasowana zabudowa lady barowej podkreśli charakter wnętrza i doda mu uroku.

 

Jak zabudować ladę barową? Dopasuj zabudowę do lokalu

Odpowiadając na pytanie jak zabudować ladę barową, warto skupić się także na jej funkcjonalności. Należy wybrać takie rozwiązanie, które będzie jak najbardziej adekwatne do typu prowadzonej działalności. Zacznijmy od typowego baru. Jego zabudowa powinna składać się z wysokich, wygodnych krzeseł przy pięknie połyskującej bądź stylowo matowej ladzie. Po bokach oraz z tyłu warto zamontować regały na alkohole, które doskonale będą prezentować dostępny asortyment i przykuwając uwagę gości. Lada barowa w takich miejscach powinna także skorzystać w różnorodnej zabudowy technologicznej, np. kostkarki na lód, zmywarki czy urządzeń chłodniczych. Sprawdź meble i wyposażenie restauracji.

A jak zabudować ladę barową w kawiarni lub restauracji? Warto postawić na przytulny wystrój. Dobrze sprawdzą się zabudowy w wykorzystaniem różnego rodzaju okładzin, które ocieplą wnętrze. Bardzo ważnym elementem będą również zabudowane szklane witryny z lodówkami, w którym można wyeksponować ciasta i słodycze. Istotny jest też materiał z jakiego zostanie wykonana sama lada oraz zabudowa. Surowiec, z którego będą wykonane istotne elementy powinien być trwały oraz łatwy do czyszczenia. Sprawdź stoły barowe.

 

Zastanawiasz się jak zabudować ladę barową? Postaw na Icon Concept

Aranżując przestrzeń w lokalu gastronomicznym najlepiej postawić na zabudowę przygotowaną na wymiar. Takie rozwiązanie doskonale wpasuje się w indywidualne potrzeby danego lokalu, pozwalając na zoptymalizowane wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, pomoże ono stworzyć unikatowe wnętrze. Eksperci z Icon Concept stworzą dla Ciebie wyjątkową zabudowę barową, stanowiącą połączenie funkcjonalności i estetyki. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami Icon Concept i zadbaj o wyjątkowe wnętrze swojego lokalu.