15 maja był bardzo ważnym dniem w harmonogramie luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem. To właśnie wtedy weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, które przywróciło kawiarniom i restauracjom możliwość przyjmowania klientów w ogródkach gastronomicznych. Wielkie otwarcie po półrocznej przerwie to doskonała okazja do powitania klientów w nowej, odświeżonej aranżacji. Co powinno uwzględniać nowoczesne wyposażenie restauracji?

4 kroki, które pomogą stworzyć Ci niepowtarzalne ogródki restauracyjne

Aby wyposażenie restauracji i ogródka spełniało pokładane w nim oczekiwania, warto dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć za jego pomocą przyjemną aurę, zachęcają do regularnych odwiedzin. Wśród najbardziej kluczowych elementów warto wyróżnić m.in.

  1. Spójność

Ogródki restauracyjne powinny stanowić integralne wyposażenie restauracji. Warto ujednolicić panującą stylistykę zarówno na poziomie dekoracji, jak i wykorzystywanych mebli, stawiając na elementy od jednego producenta. Jest to również kluczowy element identyfikacji wizualnej samego lokalu, dzięki któremu będzie on łatwiej rozpoznawalny przez przechodniów i potencjalnych klientów.

  1. Solidność

Trwałość mebli odgrywa kolosalne znaczenie. Warto podkreślić, że wyposażenie restauracji jest narażone na uszkodzenia nie tylko wskutek nieustannej eksploatacji. Ogródki restauracyjne muszą mierzyć się z niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych – warto upewnić się, że dane meble zachowają pierwotny wygląd na długi czas. 

  1. Prywatność

Wśród interesujących trendów w lokalach usługowych warto wyróżnić instalację specjalnych przeszkleń, które ochronią klientów przed nadmiernym hałasem z ulicy oraz gwaru rozmów w innych częściach ogródka. Decydując się na gruntowną przebudowę części zewnętrznej, warto zastanowić się nad dostosowaniem go do sezonu zimowego – część restauracji decyduje się na dogrzewanie części otwartych, dzięki czemu są one dyspozycyjne również poza letnim sezonem.

  1. Dodatkowa zieleń

Niezależnie od tego, czy w Twojej restauracji dominuje klasyczna stylistyka rustykalna czy minimalistyczny loftowy sznyt, przyjętą kolorystykę warto przełamać obecnością kojącej zieleni. Duża ilość bujnych roślin stanowi doskonałe remedium po wielu miesiącach lockdownu.

Urządzaj ogródki restauracyjne z Icon Concept

Nie jesteś pewien jak skompletować wyposażenie restauracji dla swojego lokalu? Skontaktuj się ze specjalistami Icon Concept, którzy doradzą Ci w stworzeniu wyjątkowych wnętrz w duchu loftowym i industrialnym. Już dziś odwiedź stronę Icon Concept i zapoznaj się z wcześniejszymi realizacjami marki.