Wywodzące się z  adaptowanych wnętrz industrialnych w Nowym Jorku lofty stają się coraz bardziej popularne także wśród polskich projektantów i inwestorów. Coraz więcej firm deweloperskich oferuje sprzedaż przestrzeni soft-loftowych, czyli nowych mieszkań , swoją stylistyką nawiązujących do wnętrz industrialnych i przemysłowych.

Oprócz gołej cegły, architektonicznego betonu, industrialnych mebli i widocznych elementów instalacji, nieodłącznym elementem każdego wnętrza loftowego są metalowe ściany działowe i przesuwne drzwi, dobrze kojarzone przez każdego z nas z amerykańskich loftów.

Aranżując dużą i otwartą przestrzeń we wnętrzu w stylu industrialnym lub loftowym warto przemyśleć wydzielenie poszczególnych stref mieszkania za pomocą industrialnych ścian działowych. Zastosowanie tego typu szkleń pozwala na wydzielenie strefy sypialni, kuchni czy salonu, z zachowaniem otwartego charakteru wnętrza. Wykorzystanie drzwi przesuwnych lub skrzydłowych pozwala na łatwe dostosowywanie przestrzeni do aktualnych potrzeb. Szklane ściany i drzwi w stylu industrialnym doskonale sprawdzą się także jako drzwi do szaf wnękowych, garderób czy kabiny prysznicowe.

Aby wybrać odpowiednią dla swojego wnętrza ścianę należy podjąć decyzję o podziale dostępnej przestrzeni na poszczególne strefy, a następnie podjąć kilka kroków, które bezproblemowo przeprowadzą nas przez proces zamówienia i montażu i szybko pozwolą się cieszyć w pełni loftowym wnętrzem , szytym na miarę i dopasowanym do naszych wyjątkowych potrzeb.

Przeczytaj jak w czterech krokach przygotwać się do zamówienia loftowej ściany w Icon Concept .

Krok 1. Pomiar

Bardzo ważnym, wręcz kluczowym aspektem zamówienia jest dokładne zwymiarowanie zabudowywanej przestrzeni. Oprócz dokładncyh wymiarów konstrukcyjnych zabudowanej wnęki, gdzie znajdzie się szklana ściana, należy wziąć pod uwagę ewentualne niedoskonałości wykończenia wnętrza. Krzywy sufit czy podłoga nie jest przeszkodą do zbudowania ściany, natomiast jest to informacja, która zagwarantuje , że ściana zostanie zrobiona na wymiar i na czas, bez niespodzianek przy montażu. Jeżeli nie są Państwo pewni swoich pomiarów, zawsze można skontaktować się z nami i zaprosić specjalistów Icon Concept na bezpłatny pomiar.

Krok 2. Wymiar otworu drzwiowego

Jeżeli w ścianie mają znaleźć się drzwi przesuwne, należy zaplanować ich wymiar, w którą stronę mają się otwierać. Należy pamiętać o tym , że jeżeli chcemy aby drzwi otwierały się w całości swojej szerokości, należy odsunąć je od ściany conajmniej na szerokość planowanego otworu.

Krok 3. Podział szkleń

Po zwymiarowaniu loftowej ścianki działowej , należy przejść do konfiguracji jej wyglądu – czyli określenia jak ścianka i drzwi mają wyglądać. Grubość ramy , liczba szprosów a także ich grubość to parametry, które należy przemyśleć i uwzględnić w projekcie wnętrza. Możliwości produkcyjne naszej firmy są nieograniczone w żaden sposób i jesteśmy gotowi zaproponować Państwu dowolny podział szkleń, łącznie z ciętymi laserowo nieregularnymi kształtami.

4. Kolor ściany

Najczęściej sprzedawanym przez nas kolorem ścian działowych jest kolor czarny. Jeżeli jednak chodzi Państwu po głowie coś bardziej oryginalnego, można wykorzystać dowolny kolor z palety RAL. Możliwość dużego wyboru dotyczy także koloru szkła. W standardzie stosujemy w ściankach i drzwiach bezbarwne sześciomilimetrowe szkło klejone. Dostępne są jednak szkła lakierowane, lustra, mleczne, mniej i bardziej transparentne. Matowe i w połysku. Aby zapoznać się z pełną gamą wykorzystywanych przez nasz szkleń – skontaktuj się z nami.

Jeżeli masz już w gotowe odpowiedzi na zagadnienia wymienione we wszystkich powyższych punktach , jesteś gotowy aby złożyć zapytanie na naszej stronie : www.icon-concept.pl . W bardzo krótkim czasie skontaktuje się z Tobą nasz handlowiec, który przedstawi Tobie ofertę i możliwości montażu wymarzonej ściany w Twoim loftowym wnętrzu !