Zaprojektowane po ludzku.

System drzwi i ścianek Icon Loft został zwycięzcą konkursu organizowanego przez Agora S.A., zdobywając znak jakości Zaprojektowane po ludzku.


Minimalistyczny system przeszkleń do zastosowania wewnętrznego

System szklanych ścian w metalowych ramach Icon Loft to odpowiedź na aktualnie panujące trendy w projektowaniu wnętrz i architekturze. Icon Loft to mimalistyczny design i najwyższa jakość wykonania.

System stalowych ram produkowany jest ze starannie wybranego, najwyższej jakości materiału. Stalowe ramy są malowane w technologi lakierowania proszkowego. Do wykończenia konstrukcji można zastosować szeroki wybór wysokiej jakości szkła.

System przeszkleń w stalowych ramach znajduje zastosowanie w przestrzeniach komercyjnych jak restauracje, hotele czy sklepy, oraz w prywatnych inwestycjach mieszkaniowych. Każdy projekt w systemie Icon Loft jest ma indywidualny charakter i jest realizowany na zamówienie.

 

Projektowane na zamówienie

Wszystkie realizacje w systemie Icon Loft produkowane są na zamówienie. Wymiary, podział szkleń, zastosowany rodzaj drzwi, szkło użyte do wypełnienia, kolor lakierowania ram to parametry jakie podlegają pełnej indywidualizacji na etapie projektowym.

Wizualna lekkość konstrukcji

Do produkcji drzwi i szklanych ścian w systmie Icon Loft wykorzystujemy bardzo cienkie, minimalistyczne profile stalowe o wysokości 30mm. Produkujemy szklenia w trzech wariantach technologicznych nadających się odpowiednio do różnych projektów. Nasi projektanci podczas procesu tworzenia szkleń dla Państwa doradzają i przygotowują optymalne rozwiązania dla każdej realizacji.

Obejrzyj na żywo

Nasze produkty Icon Loft można obejrzeć w naszym showroomie we Wrocławiu oraz w miejscach realizacji dostępnych publicznie na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami aby poznać listę lokalizacji lub poszperaj na naszym blogu i facebooku, gdzie na bieżąco dodajemy informacje o naszych najnowszych realizacjach.

Dlaczego Icon Loft ?

Projektowane na wymiar

Wszystkie ściany szklane Icon Loft projektowane są na wymiar, dzięki czemu pozostają w 100% dopasowane do potrzeb Twojego wnętrza.

Wsparcie

Nasi projektanci poprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces zamówienia. Doradzą w podjęciu decyzji dotyczących najlepszego rozwiązania technicznego, rodzaju szklenia i koloru ram.

Najwyższa jakość

Szklenia Icon Loft produkowane są  z najwyższej jakości materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi jak np. wykrawarka laserowa przez wykwalifikowany zespół co gwarantuje najwyższą jakość naszych produktów.

Dostawa i montaż

Nasz doświadczony zespół świadczy usługi dostawy i montażu szkleń w całej Polsce i Europie. Przy zamówieniach bez usługi montażu, korzystamy z usług zewnętrznych firm transportowych, oraz umożliwiamy odbiór osobisty naszych produktów.

Drzwi loftowe Icon Loft Lite

Przykładowe typy drzwi pojedynczych, uchylnych

Drzwi loftowe Typ 1

Drzwi loftowe Typ 2

Drzwi loftowe Typ 3

Drzwi loftowe Typ 4

Poglądowe wizualizacje zakładają wymiar zewnętrzny drzwi 200 cm x 100 cm.

Zapytanie mailowe

Kontakt z Icon Concept należy rozpocząć od skorzystania z formularza wyceny drzwi dostępnego tutaj. Do formularza wyceny drzwi loftowych należy wprowadzić wszystkie wymagane dane takie jak m.in. wymiary całkowite, rysunek bądź projekt oraz inne istotne z punktu widzenia wyceny uwagi. Jeżeli z jakiś przyczyn nie ma możliwości skorzytania z formularza, zapytania można kierować także na maila : info@icon-concept.pl 

Wszystkie zapytania odbieramy codziennie rano i odpowiadamy na nie systematycznie. Bardzo staramy się aby na zapytania otrzymane w tygodniu pracy odpowiadać w czasie nie dłuższym niż 24h. Czasami mamy dużo pracy i bywa, że czas odpowiedzi się wydłuża. Jeżeli czas oczekiwania na wycenę przekracza 5 dni roboczych możesz założyć, że coś poszło nie tak i w takiej sytuacji najlepiej jest się przypomnieć mailowo bądź telefonicznie.

Aby szybko przetworzyć Twoje zapytanie, potrzebujemy do wyceny kilku ważnych informacji :

 1. Orientacyjne wymiar szklenia – wystarczą do oferty.
 2. Czy chcesz zbudować ściankę aby oddzielić pomieszczenie, czy może mają się w niej zawierać drzwi ?
 3. Jeżeli potrzebujesz drzwi – zdecyduj czy chcesz drzwi przesuwne czy klasyczne – jeśli nie – pomiń ten punkt.
 4. Kolor szklenia
 5. Miejsce montażu
 6. Orientacyjny, istotny dla Ciebie termin montażu (nie zawsze będziemy w stanie zaproponować Ci dokładnie taki termin, ale dołożymy starań aby optymalnie zaplanować produkcję Twojego zlecenia)

Co składa się na cenę podaną w ofercie ?

Każda wystawiona przez naszych pracowników oferta zawiera kilka podstawowych elementów.

Jeżeli nie doprecyzowałeś istotnych szczegółów w ofercie znajdują się standardowo:

 • konstrukcja z profili stalowych lakierowana w kolorze czarnym (RAL9005)
 • wypełnienie ze szkła bezpiecznego VSG przezroczystego lub mlecznego
 • drzwi przesuwne/otwierane

Podstawowa cena szklenia nie zawiera :

 • transportu
 • pomiarów
 • montażu
 • wypełnienia niestandardowym szkłem

Montaż szkleń Icon Loft

Szklenia i drzwi Icon Loft montuje się w prosty i czysty sposób. Nasze szklenia często zamawiane są bez usługi montażu, a następnie są instalowane przez lokalne ekipy remontowe/budowlane montażowe. Do szkleń Icon Loft dostarczamy szczegółowe instrukcje, a ekipy w całej Europie z powodzeinem montują je podczas pozostałych prac w remontowanych i buwoanych lokalach mieszkalnych i komercyjnych.

Montaż przez ekipę Icon Concept

Icon Concept świadczy usługi montażu wszystkich naszych produktów na terenie Dolnego Śląska oraz większych realizacji na terenie całego kraju. Na życzenie zamontujemy każdą realizację, ale mając na uwadze wysoki standard naszych usług, należy liczyć się wówczas z wyższym kosztem niż skorzystanie z lokalnej ekipy montażowej. Icon Concept stale poszukuje współpracujących firm partnerskich na terenie kraju i w miarę możliwości udziela rekomendacji w danych lokalizacjach.

Transport

Transport stalowych drzwi i ścianek Icon Loft w przypadku kompleksowej usługi montażu odbywa się naszymi samochodami razem z ekipą montażową. W pozostałych przypadkach korzystamy ze sprawdzonych firm logistycznych. Duże szklenia zawsze są pakowane w bezpieczny sposób i wysyłane w elementach na paletach lub samodzielnie. Koszty transportu na terenie Polski kształtują się na poziomie ok 1200 zł netto dla najdalszych od Wrocławia miejsc. Jeżeli zaproponowana przez nas usługa nie odpowiada Państwa oczekiwaniu istnieje możliwość zaaranżowania i odbioru towaru przez wskazaną firmę transportową.

Decyzja o zamówieniu

Po otrzymaniu zapytania wysyłamy do Państwa ofertę wraz z kartą informacyjną na temat systemu Icon Loft. Jeżeli nasza oferta jest dla Państwa interesująca, przygotowujemy dla Państwa fakturę VAT proforma, na podstawie której prosimy o wpłatę zaliczki.

Szklenia Icon Loft są produktami projektowanymi i produkowanymi na zamówienie i wszystkie realizacje obowiązuje zaliczka w wysokości 60% wartości zamówienia.

Projekt i wizualizacja 3D

Po zaksięgowaniu wpłaty przydzielony do Państwa zlecenia projektant Icon Concept Design przystępuje do etapu ustaleń szczegółów.

Jeżeli wybrali Państwo kompleksową usługę montażu, na tym etapie odbywają się także pomiary na miejscu realizacji dokonywane przez naszych specjalistów.

Na podstawie rezultatów z rozmów z Państwem powstaje projekt, dokumentacja techniczna i wizualizacja 3D Państwa drzwi szklanych. Etap projektowy kończy się przesłaniem i zatwierdzeniem dokumentacji. Po zatwierdzeniu dokumentacji nie ma możliwości wprowadzania zmian do projektu, a zlecenie trafia na produkcję.

Terminy

Wcześniej zaplanowane, wybiegające w przyszłość terminy realizacji można zarezerwować poprzez złożenie zamówienia i wpłatę zaliczki w wyznaczonych terminach.

Czas realiazcji zamówienia

Czas realizacji zamówienia zależy od jego wielkości oraz aktualnego obłożenia linii produkcyjnej. Czas produkcji zamówienia wynosi zazwyczaj 2-4 tygodnie od momentu zatwierdzenia dokumentacji produkcyjnej przez klienta. W ciągu roku zdarzają się okresy wzmożonego zainteresowania naszymi produtkami i wówczas terminy realizacji doraźnych zamówień ulegają wydłużeniu. O aktualnych terminach i kolejkach informujemy na bieżąco.

Gwarancja jakości drzwi loftowe Icon Loft

Na wszystkie produkty z linii Icon Loft udzielamy standardowej, gwarantowanej przez polskie prawo, dwuletniej gwarancji.

Dodatkowo na powłoki lakierniczne udzielamy 10 letniej gwarancji, a na systemy jezdne drzwi przesuwnych dożywotniej gwarancji.

Aby poznać szczegółowe warunki gwarancji skontaktuj się z nami drogą mailową.


Wizualizacje przekroju profili Icon Loft


System Icon Loft - informacje techniczne

Konstrukcja

Nasze konstrukcje bazują na trzech wariantach technicznych wykonanych ze stali. Do produkcji systemu Icon Loft stosujemu precyzyjne profile o najniższej możliwej technologicznie wysokości 30mm, co pozwala na zachowanie minimalistycznego designu projektowanych szkleń.

Szklenie

W standardowej ofercie dostępne są :

 • szkło bezpieczne klejone przezroczyste VSG
 • szkło bezpieczne klejone mleczne VSG

Na zamówienie dostępne są różne warianty szkieł i dekorów stosowanych w naszych drzwiach i ściankach wewnętrznych:

 • szkło bezpieczne klejone
 • szkło hartowane
 • szkła kolorowe
 • szkła satynowane, matowe
 • szkła zbrojone
 • szkło zespolone o podwyższonej izolacji akustycznej
 • szkło zespolone o podwyższonej izolacji termicznej
 • wypełnienie blachą lakierowaną proszkowo

Konstrukcje ścianek i drzwi w systemie Icon Loft są malowane w pełnej palecie RAL w technologii lakierowania proszkowego. Powierzchnie stalowe są przygotowane do lakierowania w nowoczenej kąpieli ultradźwiękowej co gwarantuje najwyższą trwałość i estetykę powłoki lakierniczej.

Każda konstrukcja ścianki działowej ze stali może być wyposażona w otwierane elementy takie jak :

 • okna wewnętrzne
 • drzwi

Każde z otworów może być wyposażone w system:

 • uchylny
 • rozwieralny
 • przesuwny

Materiały i komponenty

Nasze ścianki szklane produkowane są z najwyższej jakości materiałów pochodzenia europejskiego. Nie wykorzystujemy do produkcji stali sprowadzanej z Azji. Do produkcji szkleń wykorzystujemy wysokiej jakości komponenty sprawdzonych producentów lub jak np. w przypadku systemów jezdnych wykonujemy je u nas w fabryce. Wykwalifikowani specjaliści w połączeniu z nowoczesnymi narzędziami gwarantują najwyższą jakość wykonania.

Nowoczesne narzędzia

Produkcja systemu Icon Loft odbywa się w nowoczesnej fabryce z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie procesów. Wszystkie procesy związane z produkcją systemu Icon Loft wykonujemy w naszej fabryce, dzięki temu osobiście kontrolujemy jakość produkowanych przez nas produktów na każdym etapie realizacji zamówienia.

Dożywotnia gwarancja

Zgodnie z obowiązującym prawem na wszystkie nasze produkty obowiązuje zgodna z przepisami gwarancja. Dodatkowo w rzadkich przypadkach awarii lub usterek oferujemy dożywotnie wsparcie i serwis naszych produktów.


Drzwi loftowe Icon Loft - podstawowe terminy

Nasze realizacje szklanych ścian i drzwi Icon Loft

Na naszej stronie znajdziesz wyłącznie zdjęcia z naszych realizacji. Zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje system Icon Loft.


Wyceń swój projekt Icon Loft

Formularz wyceny

Poszukujemy partnerów biznesowych !

Prowadzisz firmę projektową, budowlaną lub wykończeniową?  Montujesz okna, drzwi lub meble ?

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco i chcesz rozwinąć swój biznes wprowadzając do swojej oferty nowoczesny, zyskujący coraz większą popularność w Polsce i Europie produkt – skontaktuj się z nami.

Oferujemy współpracę na warunkach agencyjnych firmom, które chcą prowadzić samodzielną sprzedaż i montaż szklanych ścian i drzwi Icon Loft.

Aby poznać więcej szczegółów i omówić możliwośći współpracy – napisz do nas, odpowiemy na pewno.


Dowiedz się więcej