Styl loftowy od pewnego czasu zdobywa coraz więcej zwolenników i staje się modnym trendem ostatnich lat. Nazywany inaczej stylem industrialnym, kojarzy się ze starymi, opuszczonymi wnętrzami fabryk, z dużymi oknami i wysokimi ścianami z cegieł. Coraz bardziej popularne stają się wnętrza w stylu soft loft, czyli stylizowane na lofty mieszkania w bloku oraz biura. Klimat industrialny można odtworzyć wykorzystując między innymi szklane ściany działowe i inne przeszklenia, przywołujące skojarzenia z wielkimi fabrycznymi oknami.

Szklane ściany działowe – ciekawy efekt aranżacyjny w loftowym mieszkaniu

Ścianki działowe ze szkła idealnie podkreślają klimat loftu. Przezroczyste ściany nadają wnętrzom głębi i optycznie je powiększają, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Za ich pomocą można podzielić przestrzeń mieszkalną na różne strefy, według potrzeb. Możemy oddzielić część sypialnianą lub kuchenną od salonu albo podzielić otwartą przestrzeń na poddaszu. Szklanym panelem łatwo wydzielimy powierzchnię dla domowej garderoby. 

Ściany ze szkła mogą mieć różną formę i styl wykończenia, a ramy ścianek można pomalować na dowolny kolor. Najbardziej popularny jest kolor czarny, który zdecydowanie najlepiej odtwarza industrialny styl pomieszczeń. W przeszkleniach używa się szkła hartowanego lub bezpiecznego szkła klejonego. Może ono mieć różny kolor oraz fakturę, co pozwoli uzyskać jeszcze ciekawszą stylizację. Szklane ściany działowe są trwale i bezpieczne. Aby stworzyć spójną aranżację, warto zastosować także szklane drzwi – otwierane lub przesuwne.

Przeszklenia loftowe w biurze – sposób na optymalne wykorzystanie powierzchni biurowej

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni biurowej i stworzenie komfortowych warunków pracy to niełatwe zadanie. Nowocześnie zaprojektowane i urządzone biuro poprawia wizerunek firmy. Charakterystyczne dla stylu loftowego połączenie stali i szkła daje możliwość stworzenia ciekawych i klimatycznych wnętrz biurowych. 

Przeszklenia loftowe idealnie pasują do nowoczesnego biura, a szklane ściany i drzwi pozwalają uzyskać nowe funkcjonalności. Dzięki nim łatwo wydzielić przytulne miejsca do pracy. Pracownicy będą mogli się widzieć, ale zmniejszone zostanie rozprzestrzenianie się hałasu. Dźwiękoszczelne ścianki biurowe pozwalają wyciszyć przestrzeń w salach konferencyjnych lub strefach odpoczynku. Przeszklenia w pomieszczeniach optycznie je powiększają i rozświetlają, a dzięki temu praca staje się przyjemniejsza i bardziej kreatywna.

Industrialne aranżacje, wykorzystujące przeszklenia loftowe, to piękne wnętrza, pełne naturalnych materiałów i światła. Szklane ściany i drzwi prezentują się bardzo elegancko i zwiększają komfort życia w domu lub biurze.

Jeśli interesują Cię szklane ściany działowe, zapoznaj się z naszą ofertą. Zadzwoń i porozmawiaj z ekspertami Icon Contept. Chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojej loftowej przestrzeni.