Jak wybrać dostawcę drzwi loftowych ?

Icon Concept produkuje metalowe szklenia i drzwi czterech lat. Od 2014 roku zainteresowanie szklanymi ścianami w metalowych ramach rośnie. Polacy coraz częściej decydują się na wydzielanie stref funkcjonalnych w swoich mieszkaniach i firmach za pomocą takiego właśnie rozwiązania. Wraz z rosnącym trendem pojawiają się firmy oferujące metalowe drzwi. Dezycja o realizacji projektów we współpracy z wybranym dostawcą ma swoje konwekwencje, zarówno pozytywne jak i negatywne o czym dowiadujemy się często od klientów, którzy po nieudanych próbach realizacji trafiają ostatecznie do nas. 

Icon Concept Design jest częścią Przedsiębiorstwa Vonart, które od 30 lat oferuje kompleksowe rozwiązania B2B. Mając na uwadze nasze doświadczenie w selekcji i doborze podwykonawców  zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Krótki poradnik

Poniżej prezentujemy nasz subiektywny poradnik dla osób planujących zastosowanie szkleń w metalowych ramach lub drzwi loftowych w swoim projekcie. Czytając poniższy artykuł dowiesz się m.in. :

 • czy cena jest i czy powinna zawsze być najważniejszym czynnikiem przy wyborze oferty
 • jak ocenić firmę zanim złożysz zamówienie

Czym należy sugerować się wybierając dostawcę drzwi loftowych ?

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa działającego aktywnie na rynku mamy kilka przemyśleń dotyczących wyboru dobrego dostawcy. Nasze rady nie gwarantują 100% powodzenia we współpracy z wybraną firmą, natomiast mogą stanowić podstawowy klucz przy selekcji i wyborze najkorzystniejszej oferty. Wszystkie poniższe rady są sumą naszych doświadczeń, oraz przekazują wartości jakie cenimy w Icon Concept.

Profil idealnej oferty

 1. Cena – na polskim rynku ceny stalowych drzwi mieszczą się w widełkach od 900 do 2000 zł netto za 1m2 powierzchni szklenia. Różne ceny i oferty skierowane są do różnych klientów, natomiast warto mieć świadomość jaki produkt ,jaki zakres usługi i jakie niematerialne czynniki składają się na cenę.
 2. Rozwiązania techniczne – Różne firmy stosują różne rozwiązania podstawowych aspektów technicznych i technologicznych. Z pozoru identyczne drzwi  różnią się w zależności od wykonawcy detalami i rozwiązaniami technicznymi. Porównując oferty należy doprecyzować z wykonawcą dokładny sposób wykonania oraz zastosowanych materiałów.
 3.  Zakres oferty – różne firmy inaczej interpretują termin realizacji – analizując otrzymaną ofertę doprecyzuj co wchodzi w jej zakres. Czy transport jest w cenie ? Czy montaż jest w cenie ? Jaka stawka VAT została zastosowana ?
 4. Termin realizacji – jakie firma oferuje terminy realizacji ? W jaki sposób je gwarantuje ? Proceder obietnic bez pokrycia kwitnie, jeżeli zależy Ci na czasie koniecznie podpisz umowę z wykonawcą lub w inny wiążący sposób zagwarantuj sobie termin.
 5. Odpowiedzialność – jakie okresy gwarancji chronią Ciebie i Twój projekt. W jaki sposób będziesz mógl reklamować realizację ? W jaki sposób odbywa się odbiór ? Czy firma oferuje rozszerzenia gwarancji ?
 6. Indywidualizacja projektu – podstawowe wyceny zawierają zazwyczaj podstawowe rozwiązania. Jeżeli szukasz nietypowego rodzaju szkła do wypełnienie ścianki, niestandardowego lakierowania lub nietypowego podziału szklenia – upewnij się, że Twoja wizja została ujęta w wycenie.

Profil idealnego dostawcy

 1. Działalność gospodarcza – sprawdź czy i gdzie wykonawca ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, współpraca z „przydomowymi warsztatami” może skończyć się niepomyślnie a dochodzenie swoich praw i roszczeń będzie w takim przypadku bardzo trudne
 2. Komunikacja – zwróć uwagę na sposób komunikacji prowadzony przez firmę, w jakim tempie firma odpowiada na zapytania, w jaki sposób firma odpowiada na pytania, czy firma oferuje wyczerpujące informacje na temat produktu, sposobu zamówienia, warunków handlowych itd.
 3. Autentyczność – na polskim rynku roi się od wykonawców szkleń oferujących na swoich stronach i kanałach społecznościowych produkty obrazowane wizualizacjami, cudzymy zdjęciami zaczerpniętymi z internetu i innymi „inspiracjami”. Brak autentycznych zdjęć z realizacji jest czynnikiem absolutnie dyskwalifukującym daną firmę.
 4. Odpowiedzialność społeczna – szukając i wybierając podwykonawców dla naszej działalności, zawsze wybieramy firmy zatrudniające pracowników na umowy o pracę, ubezpieczających swoich pracowników, sumiennie podchodzące do spraw formalnych i odpowiedzialnie traktujących swoją pracę. Nie współpracujemy z dostawcami którzy, nie wystawiają faktur, nie podpisują umów, unikają komunikacji pisemnej.

Na co uważać ?

Jest kilka podstawowych cech, które zapalają nam w głowie pomarańczowe światło. Naszą ostrożność zawsze wzbudzają:

 1. Podejście „damy radę” – częste deklaracje ze strony wykonawcy bez dokładnego wysłuchania potrzeb klienta. Jeżeli szukasz nietypowego rozwiązania swojego problemu – poproś o referencje, zdjęcia z realizacji lub cokolwiek co utwierdzi Cię w przekonaniu, że firma rzeczywiście „da radę”.
 2. „Zdjęcia poglądowe” – z naszego punktu widzenia dyskwalifikujące są systuacje gdy wykonawca prezentuje na swoich stronach cudze zdjęcia, wizualizacje 3D przy jednoczesnym braku zdjęć własnych realizacji. Przyczyny takiego postępowania są wątpliwe, a samo takie działanie nie etyczne.
 3. Brak możliwości odwiedzenia – tak jak w punkcie powyżej, zastanawiający jest brak możliwości odwiedzin w siedzibie dosatwcy, dotknięcia produktu, zobaczenia realiacji dotychczasowych projektów.

Drzwi loftowe Icon Concept

Aby przekonać się o jakości naszych usług skontaktuj się z nami.

Więcej o naszych drzwiach i szkleniach Icon Loft przeczytasz tutaj.