10 najczęściej zadawanych pytań, dotyczących szkleń w metalowych ramach Icon Loft

Poniżej zebraliśmy 10 najczęściej zadawanych pytań, jakie padają w mailach i rozmowach telefoniczncyh. Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpwiedzi na nurtujące Cię pytanie – napisz do nas na info@icon-concept.pl – być może odpowiemy na nie w kolejnym wpisie tego typu !

1. Czy metalowe ramy drzwi i ścianek muszą być czarne ?

Kolor czarny oraz ciemne odcienie szarości dominuje wśród sprzedawanych przez nas realizacji. Ok 70% wszystkich realizacji  ścianek stalowych stanowią ścianki lakierowane w kolorze czarym. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Drugim najczęstszym wyborem zamawiających są konstrukcje lakierowane bezbarnie. Zastosowanie tego lakieru proszkowego zapewnia zachowanie naturalnego koloru stali gorącowalcowanej. Efekt ten znajduje szerokie zastosowanie w bezkompromisowych, mocno industrialnych wnętrzach.

Technologia jaką stosujemy umożliwia lakierowanie w dowolnym kolorze. Ważne jest aby wybrać kolor w palecie RAL. Każdą farbę, można dodatkowo wykończyć w macie, strukturze lub połysku – do wyboru przez klienta.

2. Jaki jest najlepszy moment na montaż ścianki?

Każdy projekt realizowany na zamówienie jest inny, aczkolwiek są pewne wspólne mianowniki dla wszystkich realizacji. Odpowiadając krótko i rzeczowo ścianki i drzwi najlepiej wymiaruje i montuje się : po położeniu podłogi i wykończeniu ścian i sufitów. Powodów dla takiej kolejności jest kilka:

  • dokładność pomiaru – pomiar bez podłogi nie gwarantuje odpowiedniego wymiaru, nawet gdy znana jest grubość deski, płytki podłogowej. To samo dotyczy ścian.
  • brud panujący na budowie dostaje się do szczelin i między uszczelki szklenia, biały pył jest trudny do usunięcia, a jego nieumiejętne czyszczenie powoduje zarysowania na szkle i stalowej ramie

3. Co wziąć pod uwagę przy przygotowaniu do montażu?

Nasi projektanci zawsze udzielają rad i wskazówek w konkretnych projektach i rozwiązaniach. Planując szklenie na etapie projektu należy wziąć pod uwagę, że ścianka lub drzwi wykonane ze stali i szkła nie są lekkie. Nie można montować ścianek i drzwi w otworach ograniczonych tylko płytą GK. Stawiając nadproże lub otaczające otwór ścianki z płyty gipsowej należy koniecznie pamiętać o wzmocnieniu w postaci drewnianych lub stalowych belek w miejscu kotwienia ram ścianki Icon Loft. To samo dotyczy podwieszanych i obniżanych sufitów.

Przy planowaniu drzwi przesuwnych Icon Loft należy pamiętać o tym, że drzwi przesuwne montowane są blisko ściany (7mm-10mm). Należy wówczas pamiętać o tym aby nie montować w miejscu drzwi przesuwnych listw podłogowych oraz kontaktów. Drzwi można oczywiście odsunąć od ściany, ale wówczas  kosztem większej szczeliny i mniejszczej szczelności drzwi.

4. Jaki jest czas oczekiwania na realizacje?

Sytuacja w naszej firmie jest dynamiczna i zmienia się często z dnia na dzień. Współpracując także z klientami biznesowymi przyjmujemy często duże zamówienia, które ograniczają nam okresowo moce produkcyjne. Zazwyczaj czas oczekwania na ścianki nie trwa dłużej niż 4 tygodnie. Zdarza się jednak, że termin oczekiwania jest dłuższy, lub prowadzone są kolejki zamówień. Nasi projektanci zawsze w momencie zamówienia podają orientacyjny czas realizacji, dostępny w danej chwili. Ważne jest aby pamiętać, że zlecenie trafia na produkcje po zatwierdzeniu projektu przez inwestora. Faza projektowania trwa dłużej jeżeli koncepcja się zmienia i wprowadzane są zmiany do projektu.

5. Jakie szkło stosujecie w szkleniach ?

W cenie standardu znajduje się przezroczyste szkło klejone 3+1+3. Jest to tak zwane szkło bezpieczne.

Inne warianty szkła są dostępne, są jednak rozwiązaniami opcjonalnymi, na które obowiązują dopłaty.

6. Gdzie można obejrzeć nasze realizacje ?

Nasze szklenia dostarczamy zarówno dla klientów prywatnych jak i firm. Wszystkie zdjęcia dostępne na naszych stronach, facebooku i instagramie są naszymi zdjęciami, z autentycznych realizacji, których właściciele wyrazili zgodę na publikacje zdjeć na naszych kanałach. W całej Polsce są ogólnodostępne miejsca gdzie można zobaczyć nasze realizacje (głównie restauracje), a nasze flagowe realizacje to:

  • Siedziba naszej firmy – Wrocław, Fabryczna 10
  • BlackBeard – Wrocław, ul.Tęczowa 57
  • Zenka Cafe – Wrocław, ul.Dubois 41
  • Bistro Przewaga – Wrocław, Promenady Wrocławskie, Słonimskiego 1a
  • Il Tramonto – Wrocław, ul. Grabiszyńska 240

Wraz z nowymi realizacjami będziemy uzupełniać powyższą listę.

7. Czy realizujecie zamówienia w innych miastach Polski ?

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju i Europy.

8. Czy dostanę projekt/wizualizacje mojego zamówienia ?

Każda realizacja przed zleceniem do produkcji poprzedzana jest wizualizacją 3D oraz projektem technicznym do zatwierdzenia przez klienta. Zamówienie produkowane jest zgodnie z zatwierdzonym projektem, dlatego niezwykle ważne jest aby dobrze przeanalizować wizualizację i projekt przed zatwierdzeniem.

9. Czy w drzwiach przesuwnych jest także prowadnica na podłodze ?

Drzwi przesuwne produkowane są przez nas w sposób umożliwiający brak prowadnicy w podłodze. Na podłodze nie montujemy żadnych widocznych w użytkowaniu elementów.

10. Czy ścianki Icon Loft są szczelne/dźwiękoszczelne/zapacho-szczelne ?

Ścianki i drzwi Icon Loft mogą być szczelne dla czynników jak dźwięk i zapachy. Wymaga to jednak opcjonalnych rozwiązań jak dodatkowe uszczelki, szkło zespolone itp. Drzwi metalowe z natury są “niedoskonałe” i nie mają wiele wspólnego np. ze stolarką aluminiową. Jeżeli akustyka lub szczelność na inne czynniki jest dla Ciebie istotna, daj znać na początku zamówienia a my przybliżymy Ci możliwości rozwiązania tego problemu. Podsumowując:

Czy w sali konferencyjnej wydzielonej ściankami Icon Loft bedzie cicho ? – Tak, pod warunkiem, że w pozostałej części biura/mieszkania nie odbywa się wiercenie w ścianach, koncert rockowy lub rozruch silnika odrzutowego.

Czy w pozostałej części mieszkania będzie słychać co się dzieje w wydzielonym pomieszczeniu ? – To zależy od poziomu emitowanego hałasu – rozmów (tych o normalnej głośności) słychać nie będzie, grę na perkusji będzie można usłyszeć nie tylko w pozostałej części mieszkania, ale także piętro wyżej 🙂

 

 

 

Jeżeli nie znalazłeś wśród powyższych odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie to sprawdź stronę o Icon Loft

Napisz do nas na info@icon-concept.pl

Odpowiemy na pytanie bezpośrednio, oraz być może trafi ono do kolejnego wpisu tego typu na naszym blogu.