Ekstrawagancja loftów sprawia, że zyskują one coraz większą popularność wśród osób, które chcą oryginalnie urządzić swoje mieszkanie. Styl loftowy charakteryzuje się surowo urządzonymi pomieszczeniami, w których widoczne są elementy konstrukcyjne takie, jak np. betonowy strop. Istnieje wiele pomysłów na to, jak zaaranżować loftowe wnętrza tak aby wyglądały ciekawie, a przy tym były praktyczne.

Mieszkanie w stylu loft – jak je urządzić? 

Projektując loftowe mieszkanie, inspiracji warto szukać na zdjęciach starych fabryk. Pierwsze lofty powstawały właśnie w obiektach pofabrycznych, których klimat najlepiej oddawał specyfikę nurtu postindustrialnego. Dzisiaj loftowe wnętrza można aranżować także w nowych domach i mieszkaniach. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych cechach tego stylu.

Podstawą jest szacunek do otwartej przestrzeni. Brak ścianek działowych i przeszklenia powiększające pomieszczenia optycznie to najbardziej charakterystyczne cechy loftu. Bardzo ważna jest także kwestia materiałów wykończeniowych. W lofcie można użyć np. imitacji cegły, bądź drewna, którymi warto obłożyć ściany. Sprawdzą się też panele metalowe na ścianę.

Na osiągnięcie surowego efektu, wpływ będą miały także nieosłonięte instalacje. Obecnie na rynku dostępne są nawet grzejniki industrialne, które doskonale wpisują się w przemysłowy charakter loftowych wnętrz. Szukając inspiracji meblowych warto wybrać konstrukcje metalowe na zamówienie, które mogą być dobrą podstawą do stworzenia praktycznego stołu lub regału. Meble, bądź dekoracje z metalu powinny znaleźć się w każdym lofcie, tak aby nadać mu jeszcze bardziej  industrialnego wyglądu. 

Panele metalowe na ścianę, czyli dekoracyjny must have?

Oprócz cegły, drewna czy betonu, na loftowych ścianach świetnie sprawdzają się ozdoby i elementy z metalu. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią przyciągające wzrok powierzchnie, mogą być panele metalowe na ścianę. Ich surowy charakter dodaje wnętrzom elegancji, przy jednoczesnym zachowaniu przemysłowego charakteru pomieszczeń. Panele metalowe na ścianę są dobrym podłożem dla innych dekoracji ściennych, którymi mogą być np. lustra. W każdym lofcie powinny znajdować się liczne przeszklenia, do których wykończenia można wykorzystać konstrukcje metalowe na zamówienie. 

Ramy z metalu mogą zdobić nie tylko lustra, ale także obrazy. Metal jest bardzo praktycznym materiałem, z którego można wykonywać rozmaite dekoracje, a nawet elementy zabudowy mieszkań. Nasza firma dysponuje profesjonalnym warsztatem, w którym realizuje nawet najbardziej zaawansowane projekty. Zgodnie z oczekiwaniami klientów, jesteśmy w stanie stworzyć zarówno metalowe ozdoby, jak i konstrukcje funkcjonalne, które są nieodłączną częścią loftowych wnętrz.