Z roku na rok szklane ściany działowe zyskują na coraz większej popularności. Elementy te są doceniane ze względu na estetykę i szerokie spektrum zastosowania. Czy przeszklenia loftowe sprawdzają się równie dobrze w przestrzeniach biurowych, komercyjnych i prywatnych? Co składa się na tak duży sukces tego rozwiązania architektonicznego?

1. Wydzielanie stref dla gości restauracji

Nowoczesne wnętrza powinny cechować się przestronnością i dużą ilością naturalnego światła, te dwie cechy gwarantuje zastosowanie szklanych ścian działowych. Ich forma jest minimalistyczna i uniwersalna, dlatego doskonale sprawdzą się we wnętrzach komercyjnych o różnym stylu – podkreślą charakter industrialny, będą pięknie wyglądać z bujną roślinnością czy naturalnymi materiałami takimi jak lite drewno bądź wełna.

Warto podkreślić, że przeszklenia loftowe są wykonane z trwałego oraz odpornego na zniszczenia szkła hartowanego, a jego tafla jest łatwa w czyszczeniu, co jest wyjątkowo ważne w takich lokalach jak kawiarnie, restauracje bądź bary. Ścianki pozwalają wydzielić strefy dla gości i podzielić przestrzeń na mniejsze segmenty np. część kawiarnianą i barową. 

2. Podzielenie sali konferencyjnej

Szklane ściany działowe doskonale chronią przed nadmiernym hałasem, dlatego sprawdzą się również w pomieszczeniach biurowych. Masz duży lokal, który chciałbyś podzielić na dwie mniejsze sale konferencyjne? Przeszklenia loftowe montowane na szynach ułatwią to zadanie i zajmą minimum przestrzeni. Jeżeli natomiast chciałbyś podzielić pomieszczenie na stałe – sięgnij po ścianki wbudowane na stałe, które możemy wykonać z jednej tafli szkła bądź szklanych pustaków, które maskują widoczność z zewnątrz i zapewniają więcej prywatności.

3. Loftowy sznyt w Twoim domu

Szkło to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych materiałów używanych we wnętrzach o stylu industrialnym. Dzięki swojej transparentności pozwala na podbicie wrażenia dużej przestrzeni. Dodatkowo doskonale współgra z metalem i drewnem, a to właśnie te surowce pozwalają zaprojektować mieszkanie o charakterze rodem z Nowego Jorku lat 60. i 70 dwudziestego wieku. Mieszkańcy z pewnością docenią również funkcjonalność szklanych ścian działowych – łatwość czyszczenia, wydzielenie stref w mieszkaniach jednopiętrowych oraz redukcję hałasów.

Icon Concept – sprawdzony producent szklanych ścian działowych

Stylistyka loftowa to nasz konik. Tworzymy wyposażenie lokali usługowych oraz wnętrz prywatnych. Mamy w swojej ofercie takie produkty jak: drzwi industrialne, szklane ściany działowe, meble ze stali oraz drewna. Jeżeli nie masz pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej – zgłoś się do nas, wspólnie wykreujemy klimatyczne i funkcjonalne wnętrze.