Drzwi loftowe w łazience – co powinieneś wiedzieć.

Drzwi stalowe odnajdują się we wszystkich wnętrzach i pomieszczeniach. Podkreślają designerski charakter wnętrza, zapewniają dopływ światła. Montujemy je w wiatrołapach, kuchniach, salonach, gabinetach. Bardzo często pada pytanie, o to, czy można takie drzwi zamontować do łazienki. Jest to bardzo dobre pytanie i odpowiedź, jak zawsze w takim przypadku brzmi: “To zależy”.

Drzwi loftowe w łazience – zagrożenia

Rdza

Drzwi loftowe wykonuje się ze stalowych profili. Nasza firma zabezpiecza je lakierem proszkowym. Jest to rozwiązanie gwarantujące trwałość w suchych pomieszczeniach. Inaczej sprawa ma się w łazience. Przy uszkodzeniu powłoki w sposób mechaniczny – np zarysowanie przy czyszczeniu – powstały ubytek w lakierze wystawia na działanie wilgoci stal. Po jakimś czasie – to zależy od wielkości uszkodzenia, stopnia wilgotności (jak często i intensywnie korzystamy z łazienki) drzwi mogą zardzewieć.

Jeżeli zależy Ci na trwałości drzwi – odradzamy montaż tych drzwi w łazience.

Są klienci, którzy mimo naszych ostrzeżeń montują takie drzwi do łazienki – i my to rozumiemy – są piękne.

Czy klienci je reklamują często ze względu na rdzę – do tej pory nie było takiego przypadku.

Szczelność

Drzwi loftowe z przeszkleniem nie są optymalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o szczelność akustyczną. Jeżeli ta kwestia jest dla Ciebie priorytetem – powinieneś zastosować drzwi drewniane/płytowe ponieważ one bardziej tłumią wszelakie odgłosy.

Drzwi i ścianki stalowe jako zabudowa kabiny prysznica – zagrożenia

Zbudowanie kabiny prysznicowej w technice loftowej jest teoretycznie możliwe. Realizowaliśmy takie projekty, na odpowiedzialność Zamawiającego, który zawsze był informowany o zagrożeniach takiego rozwiązania. W tym przypadku zagrożeń jest kilka:

Rdza

Tak jak w powyższym akapicie. W przypadku prysznica jest to kwestia oczywista. Częsty kontakt z kosmetykami i agresywną chemią do czyszczenia łazienki tylko przyspieszy ten proces.

Czyszczenie

Ze względu na zastosowanie szprosów i ogólnie industrialną budowę takiej ścianki, ma ona bardzo dużo szczelin technicznych, w które będą się dostawały detergenty i inne pozostałości po kosmetykach. Jeżeli taki prysznic ma charakter użytkowy, nie dekoracyjny, utrzymanie go w czystości będzie bardzo trudne.

Bezpieczeństwo 

Drzwi loftowe są ciężkie, mają relatywnie ostre krawędzie. W wilgotnym środowisku łazienkowym w naszej ocenie nie są rozwiązaniem optymalnym.

Bardzo chcę drzwi loftowe w łazience – co teraz.

Aby drzwi cieszyły nie tylko oko ale były funkcjonalne i służyły długo, należy przy projektowaniu wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Ograniczenie kontaktu z wodą – montaż drzwi w bezpośrednim sąsiedztwie prysznica/wanny/zlewu nie jest rekomendowany. Znajdują one lepsze zastosowanie w dużych łazienkach i tzw salonach kompielowych.

Odpowiednia pielęgnacja – jeżeli już drzwi znajdą się w łazience, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Nie wolno ich szorować, czyścić szorstkimi szmatkami, używać agresywnej chemii do czyszczenia. Elementy malowane proszkowo powinny być od czasu do czasu czyszczone wodą z mydłem lub z roztworem na bazie bardzo łagodnego detergentu. Agresywne środki chemiczne i rozpuszczalniki są zbędne i tylko uszkodzą powłokę lakieru. Do usuwania uporczywych zabrudzeń należy używać mokrej gąbki lub miękkiej, nieściernej szczotki z włosia, ale nigdy nie szorować.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zaciekawił Cię temat rodzajów drzwi loftowych, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Pod linkiem poniżej, możesz zostawić nam swoje dane, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w ciągu 24 godzin. Nasza konsultacja jest w pełni bezpłatna, możesz poruszyć dowolny temat dotyczący drzwi loftowych. Nasz konsultant nie będzie Cię męczył telefonami, ani nie będziemy zasypywać Cię spamem 🙂

Bezpłatna konsultacja to 15 minutowa rozmowa telefoniczna lub na Google Meets, podczas której możemy porozmawiać na dowolny temat związany z drzwiami loftowymi.

Co na przykład możemy sprawdzić podczas konsultacji: 

  • ile kosztują drzwi loftowe
  • jak przygotować otwór drzwiowy
  • na jakim etapie budowy jesteś i czy jest to dobry moment na planowanie drzwi
  • jak można skonfigurować drzwi
  • czy drzwi loftowe to dobry pomysł do Twojego wnętrza
Umów bezpłatną konsultację