Dysponujesz jedną, dużą otwartą przestrzenią i zastanawiasz się, jak oddzielić kuchnię od salonu? Efektowna aranżacja musi z jednej strony łączyć oba pomieszczenia w spójną całość, a z drugiej – wyznaczać wyraźną granicę pomiędzy strefami o odmiennych funkcjach. Poznaj nasze sposoby.

1. Jak oddzielić kuchnię od salonu? Drzwi przesuwne

Najpopularniejszym rozwiązaniem dylematu – jak oddzielić kuchnię od salonu, jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Wówczas w zależności od potrzeb i sytuacji, możemy uzyskać jedno otwarte pomieszczenie lub dwa zamknięte. Najlepiej sprawdzą się drzwi szklane, które nie przytłoczą przestrzeni i zapewnią ciągłość pomiędzy obiema częściami.

2. Stół pomiędzy kuchnią a salonem

Jednym z najprostszych i najtańszych pomysłów jest postawienie pomiędzy salonem a kuchnią stołu. Może to być:

 • barek wypełniony kolekcjonowanymi alkoholami,
 • wyspa, czyli roboczy blat kuchenny z centralnie umiejscowionymi deskami i nożami
 • stół jadalny, który nawiązuje funkcjonalnością do obu pomieszczeń,
 • regał, na którym można ustawić bibeloty, książki czy akcesoria kuchenne.

Złym, a nad wyraz często stosowanym, pomysłem jest natomiast stosowanie odmiennych rodzajów podłóg do obu pomieszczeń – łatwo wówczas o optyczne pomniejszenie całego pomieszczenia i klaustrofobiczny efekt.

3. Ścianka działowa ze szkła hartowanego oddzielająca kuchnię od salonu

Jedną z najprostszych odpowiedzi na pytanie: jak oddzielić kuchnię od salonu? Jest postawienie ścianki działowej. Element ten może reprezentować odmienne style architektoniczne, najpopularniejsze rozwiązania to ścianki wykonane z:

 • surowych cegieł – sprawdzi się w naprawdę dużych pomieszczeniach, których nie przytłoczy swoim ciężarem. Pasuje stylistycznie do aranżacji loftowych,
 • naturalnego drewna (ścianka lub ażurowa pergola) – aranżacja będzie dobrze wyglądać w mieszkaniach w stylu boho, rustykalnym czy eko, w których drewno stanowi element wykończeniowy,
 • szkło hartowane – szkło to niezwykle uniwersalny surowiec, dlatego świetnie odnajdzie się w każdej stylistyce, tafle mogą występować w wariancie transparentnym, mlecznym lub barwionym, jako jedna gładka powierzchnia bądź ułożone w mozaikowe kafelki.

Zastanawiasz się jak oddzielić kuchnię od salonu? Zaufaj doświadczeniu Icon Concept

W nowoczesnych projektach budowalnych już bardzo rzadko spotyka się zamknięcie kuchni na salon. Otwarte pomieszczenia sprawiają, że mamy wrażenie większej przestrzeni. Świetnie sprawdzają się również w przypadku rodzin wielodzietnych – rodzice mogą mieć oko na bawiące się w salonie dzieci, podczas codziennego gotowania czy sprzątania. Zatem jak oddzielić kuchnię od salonu?

Możesz skorzystać z jednego z przedstawionych sposobów i sięgnąć po systemy czy konstrukcje od Icon Concept. Tworzymy solidne przeszklenia, drzwi przesuwne, stoły, regały czy inne stylowe konstrukcje. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i zamów projekt dostosowany do Twoich potrzeb.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zaciekawił Cię temat rodzajów drzwi loftowych, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Pod linkiem poniżej, możesz zostawić nam swoje dane, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w ciągu 24 godzin. Nasza konsultacja jest w pełni bezpłatna, możesz poruszyć dowolny temat dotyczący drzwi loftowych. Nasz konsultant nie będzie Cię męczył telefonami, ani nie będziemy zasypywać Cię spamem 🙂

Bezpłatna konsultacja to 15 minutowa rozmowa telefoniczna lub na Google Meets, podczas której możemy porozmawiać na dowolny temat związany z drzwiami loftowymi.

Co na przykład możemy sprawdzić podczas konsultacji: 

 • ile kosztują drzwi loftowe
 • jak przygotować otwór drzwiowy
 • na jakim etapie budowy jesteś i czy jest to dobry moment na planowanie drzwi
 • jak można skonfigurować drzwi
 • czy drzwi loftowe to dobry pomysł do Twojego wnętrza
Umów bezpłatną konsultację