Szkło sprawia wrażenie lekkości, dlatego niezwykle elegancko prezentuje się w każdym wnętrzu – zarówno w lokalach komercyjnych, takich jak restauracje czy hotele, jak i gustownych prywatnych apartamentach czy w biurowcach.

Wrażenie kruchości może również sprawiać, że zastanawiamy się czy szklane drzwi są bezpieczne? Rozbita tafla kojarzy się z ostrymi, małymi fragmentami, które mogą wbić się w skórę tworząc rany. Okazuje się jednak, że skojarzenie to nie ma nic wspólnego ze współczesnymi elementami aranżacyjnymi.

 

Czy szklane drzwi są bezpieczne? Charakterystyka modułów Icon Concept

Konstrukcje i drzwi szklane mogą występować w różnych wariantach. W ofercie Icon Concept można znaleźć m.in.:

 • szklane drzwi loftowe o standardowych wymiarach,
 • drzwi loftowe podwójne ((czyli szerokie drzwi złożone z dwóch pojedynczych skrzydeł),
 • drzwi pivotowe,
 • przepierzenia (np. układające się w harmonijkę),
 • ścianki działowe,
 • drzwi składane,
 • drzwi przesuwne.

Każdy z modułów może być wypełniony różnymi wypełnieniami szklanymi, takimi jak:

 1. Szkło bezpieczne VSG – powstaje wskutek trwałego sklejenia dwóch szklanych tafli za pomocą specjalistycznej folii, która może występować w wariancie transparentnym lb mlecznym,
 2. Szkło zbrojone – płaskie lub toczone, w którym zatopiona jest siatka druciana, zabezpieczająca materiał przed potłuczeniem i rozpryśnięciem na kawałki,
 3. Szkło lakierowane lacobel – występuje w wielu wariantach kolorystycznych, przechodzi proces hartowania, co uodparnia materiał na zniszczenia,
 4. Szkło optiwhite – nazywane szkłem ekstrabiałym, świetnie przepuszcza światło, co optycznie powiększa przestrzeń i zwiększa widoczność z zewnątrz oraz wewnątrz budynków.

Warto nadmienić, że szkło laminowane (które jest dostępne w każdym wariancie) nie ma szans na rozsypanie się na drobne, ostre fragmenty, nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia tafli czy jej pęknięcia. A zatem odpowiedź na pytanie: Czy szklane drzwi są bezpieczne? – jest z całą pewnością twierdząca.

Produkty Icon Loft odznaczają się najwyższą jakością wykonania, a dla dodatkowego zabezpieczenia – powłoki lakiernicze drzwi są objęte aż 10 letnią gwarancją.

W głowach klientów może się również pojawić pytanie: Czy szklane drzwi są bezpieczne pod względem higieny? Warto zatem podkreślić, że szkło hartowane ma strukturę pozbawioną porów, co oznacza, że surowiec nie gromadzi brudu czy bakterii, a dla zachowania higieny wystarczy od czasu do czasu przetrzeć drzwi ściereczką z delikatnym detergentem.

 

Postaw na autorski system przeszkleń od Icon Concept

Chcesz kupić szklane drzwi loftowe? Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i wybierz bezpieczne systemy przeszkleń do biur, lokali usługowych i prywatnych nieruchomości. Możesz przebierać w rozmaitych wariantach kolorystycznych, sięgnąć po tafle barwione lub przyciemniane.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zaciekawił Cię temat rodzajów drzwi loftowych, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Pod linkiem poniżej, możesz zostawić nam swoje dane, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w ciągu 24 godzin. Nasza konsultacja jest w pełni bezpłatna, możesz poruszyć dowolny temat dotyczący drzwi loftowych. Nasz konsultant nie będzie Cię męczył telefonami, ani nie będziemy zasypywać Cię spamem 🙂

Bezpłatna konsultacja to 15 minutowa rozmowa telefoniczna lub na Google Meets, podczas której możemy porozmawiać na dowolny temat związany z drzwiami loftowymi.

Co na przykład możemy sprawdzić podczas konsultacji: 

 • ile kosztują drzwi loftowe
 • jak przygotować otwór drzwiowy
 • na jakim etapie budowy jesteś i czy jest to dobry moment na planowanie drzwi
 • jak można skonfigurować drzwi
 • czy drzwi loftowe to dobry pomysł do Twojego wnętrza
Umów bezpłatną konsultację