Jeśli zastanawiasz się nad przebudową swojego mieszkania bądź firmowej siedziby, z pewnością zależy Ci na ponadczasowej stylistyce i najwyższej trwałości, dzięki którym poszczególne pomieszczenia na dłużej zachowają elegancką prezencję. Aby nadać remontowanej przestrzeni niepowtarzalny wygląd, warto rozważyć inwestycję w drzwi przesuwne metalowe – minimalistyczny i funkcjonalny dodatek, który nie wychodzi z mody od wielu dekad.

Drzwi przesuwne metalowe wracają do łask

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej firm i konsumentów zwraca coraz większą uwagę na zagadnienia związane z ekologią. Producenci ubrań wypuszczają uniwersalne kolekcje na modłę basic, a firmy tworzące akcesoria do domów chętnie stawiają na materiały z recyklingu i wzory inspirowane rękodziełem. Drzwi industrialne doskonale wpasowują się w aktualne trendy – dominującym materiałem w tego typu konstrukcjach jest stal, drewno i szkło hartowane, które nie tracą oryginalnego wyglądu przez wiele lat. 

Domowe biuro na wyciągnięcie ręki

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele zawodów biurowych przeniosło się do domowego zacisza. Salony i sypialnie stały się tymczasowymi biurami, a możliwość wydzielenia prywatnego miejsca do pracy stała się cenniejsza niż kiedykolwiek. Drzwi przesuwne metalowe to doskonałe rozwiązanie dla pokojów dziennych, zaaranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. 

Poszczególne drzwi industrialne można łączyć na wiele różnych sposobów, tworząc w pomieszczeniach niemal dowolne konfiguracje. Oddzielenie od siebie stref pracy i strefy relaksu pozwala skupić się na pracy, nie tracąc jednocześnie kontaktu z resztą domu. Właściwość ta jest szczególnie nieoceniona dla rodziców małych dzieci, które chcą mieć swoje pociechy na oku.

Rozwiązania konstrukcyjne, które przynoszą efekty

Centralnym elementem drzwi w stylistyce loftowej jest szkło hartowane. Materiał ten jest niewrażliwy na mikrouszkodzenia, zapewnia również niezbędną ciszę, która sprzyja zarówno pracy, jak i wypoczynkowi. Drzwi przesuwne metalowe bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trudno wkomponować tradycyjnie otwierane skrzydła. Przesuwna budowa nie wymaga wiele dodatkowego miejsca, a duża powierzchnia przeszkleń zapewnia wiele światła dziennego, które tworzy przytulną, domową atmosferę.

Dlaczego warto postawić na nasze drzwi przesuwne metalowe?

Nasza firma od wielu lat tworzy efektowne i trwałe drzwi industrialne. W codziennej pracy korzystamy z materiałów najwyższej jakości, współpracujemy również z doświadczonymi specjalistami, którzy błyskawicznie zamontują drzwi przesuwne metalowe w wyznaczonym miejscu. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i dołącz do zadowolonych klientów Icon Concept.