Szprosy naklejane vs szprosy spawane w drzwiach loftowych – jakie wybrać?

Drzwi loftowe i szprosy

Drzwi loftowe składają się z ram stalowych, szkła i szprosów – czyli podziałek dzielących taflę szkła na mniejsze pola. Szprosy w kontekście drzwi stalowych dzielą się na 2 rodzaje:

  • szprosy wiedeńskie
  • szprosy spawane (konstrukcyjne)

Szprosy wiedeńskie – naklejane

Szprosy wykonane najczęściej z paska stali lub aluminium, przyklejane do tafli szkł z obu stron, najczęściej lakierowane w czarnym kolorze. Są wykonane z 2-3 mm blachy, dlatego są delikatnym akcentem dekoracyjnym. Są tańsze w produkcji ponieważ są cięte na wymiar i przyklejane do szybym, pomijając kosztowny proces spawania.

Szprosy spawane – konstrukcyjne

Szprosy spawane są wykonane najczęściej z profila stalowego np. o wymiarach 12x12mm. Dzielą drzwi na mniejsze tafle szkła – wówczas mówimy o szprosach kontrukcyjnych, lub są montowane poza światłem tafli szkła – na takiej samej zasadzie jak szprosy wiedeńskie. Zastosowanie takich szprosów czasami jest konieczne dla wzmocnienia konstrukcji drzwi np. w przypadku bardzo wysokiego skrzydła, a czasami są stosowane stricte w celach dekoracyjnych.

Poradnik na YouTube

W naszym filmie na kanale na YouTube, nasz CEO opowiada o najważniejszych różnicach pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Zapraszamy do sprawdzenia, jakie szprosy sprawdzą się najlepiej w Waszych wnętrzach.

Wyceń swoje drzwi w 20 sekund

Jeżeli jesteś ciekaw ile w ogóle kosztują takie drzwi loftowe na wymiar do domu, możesz je wycenić na naszej stronie w 20 sekund. Dostępne rozwiązanie – kalkulator online – pozwala na samodzielną wycenę drzwi.

Jeżeli wstępna cena przypadła Ci do gustu i chcesz porozmawiać z nami dalej – skorzystaj z formularza w zakładce kontakt, aby dowiedzieć się więcej na temat składania zamówienia.