Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najbardziej sprawdzone sposoby na oddzielenie strefy sypialnej od reszty mieszkania
  • jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań

4 sprawdzone sposoby na oddzielenie sypialni od salonu

W przypadku małych mieszkań typu studio lub kawalerek, skuteczne zarządzanie przestrzenią stanowi jedno z największych wyzwań. Szczególnie trudne jest oddzielenie sypialni od salonu lub wydzielenie mini sypialni w salonie, aby zachować jednocześnie estetykę i funkcjonalność obu pomieszczeń. Niniejszy artykuł przedstawi sprawdzone rozwiązania, które pomogą Ci to osiągnąć.

Parawany

Parawany to jedno z najprostszych rozwiązań. Dodadzą trochę prywatności w strefie sypialnej. Są to łatwe do przenoszenia, lekkie i modułowe przez co bardzo wygodne i proste w instalacji. Dostępność wielu wzorów i kolorów pozwoli dopasować się do każdej stylistyki mieszkania, a dodatkowo są stosunkowo tanie. Nie zapewnią jednak pełnej izolacji akustycznej i wizualnej. Ponadto, mogą być niestabilne i przez to niebezpieczne, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe.


Zasłony i firany

To kolejna opcją do rozważenia. Masywne kurtyny dodadzą przytulności w salonie, oraz zapewnią intymność i zaciemnienie w sypialni. Są łatwe w instalacji i wymianie oraz dostępne w różnych stylach i materiałach. Zmiana zasłon na nowe, w innym kolorze może całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Jednak podobnie jak parawany, zasłony nie zapewniają pełnej izolacji. Będą łatwo się kurzyć, co może być problemem dla osób cierpiących na alergie.


Wysokie meble i elementy dekoracyjne

Szafy, półki na stelażu lub regały, jako przegroda dodadzą oprócz oddzielenia dodatkowej funkcjonalności, oferując dodatkowe miejsce do przechowywania.Taki regał świetnie sprawdzi się do przechowywanie książek, roślin czy bibelotów. Meble tego mogą ograniczać przepływ światła w pomieszczeniu i sprawić, że przestrzeń wydaje się mniejsza. Można by tego uniknąć wybrać mebel ażurowy, bez pleców, który przepuści częściowo przepuści promienie słońca. Należy jednak uważać by w nocy nie zrzucić czegoś np. nogą z takiego otwartego regału. Innym rozwiązaniem dla hobbystów będzie postawienie między salonem a łóżkiem np akwarium. Może to być jednak trudne do zainstalowania oraz może wymagać dodatkowych nakładów finansowych. Akwarium, choć atrakcyjne, wymaga regularnej konserwacji i dodatkowych kosztów.


Ścianki szklane i loftowe

W zależności od zastosowanego systemu i wybranego designu będzie to eleganckie, nowoczesne lub industrialne rozwiązanie. Oddzielenie sypialni od salonu ścianką loftową ze szkłem umożliwi przenikanie światła, utrzymując przy tym prywatność i fizyczne oddzielenie od reszty pomieszczenia. Wybór szklanej ścianki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie otwartą przestrzeń i dbają o jej estetyczne aspekty. Ścianki stalowo-szklane dostępne są w różnych wariantach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i gustu. Mogą występować w formie paneli stałych, montowanych na półściankach lub na podłodze stanowiąc trwałą przegrodę.Jeśli zależy nam na większej elastyczności i adaptacyjności alternatywą są ścianki i drzwi przesuwne lub harmonijkowe.Mogą być one łatwo otwierane lub zamykane, zależnie od potrzeb, umożliwiając dynamiczną zmianę przestrzeni. Stopień intymności strefy sypialnej możemy regulować wybierając odpowiednie szklane wypełnienie. różny stopień przesłonięcia. Szkło przezroczyste jest idealne dla tych, którzy cenią sobie maksymalne przepuszczanie światła i otwartą przestrzeń. Szkło mleczne lub matowe zapewnia większą prywatność, nie blokując całkowicie przepływu światła. Jeśli szukasz czegoś bardziej dekoracyjnego i oryginalnego w ofercie na rynku jest bardzo duża liczba szkieł barwnych i ornamentowych, które można zamontować w takiej ścianie. Minusem tego rozwiązania jest cena takiej przegrody, która jest kalkulowana indywidualnie na podstawie projektu.


Odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od naszych indywidualnych potrzeb, stylu życia, gustu i budżetu oraz wielkości wybranego pomieszczenia. Kluczem jest zrozumienie, jakie funkcje są dla nas najważniejsze, a następnie dostosowanie rozwiązania do naszych unikalnych wymagań. Pamiętaj, że najważniejsze jest stworzenie przestrzeni, która jest dla Ciebie funkcjonalna i przytulna.

Chciałbyś poznać 3 sposoby na wydzielenie wiatrołapu ? – Zajrzyj do tego artykułu

Wyceń swoje drzwi loftowe w 30 sekund

Jeżeli ciekawi Cię ile mogą kosztować takie drzwi to możesz to sprawdzić w naszym kalkulatorze!

Sprawdź ile to w ogóle kosztuje w 30 sekund !

Załóż konto aby skorzystać z kalkulatora

Zostaw nam swój adres mailowy. Po wpisaniu maila zostaniesz przekierowany na stronę z kalkulatorem. Na tej stronie następnie wpisz wymiary przeszklenia i poznaj wstępną kalkulację ceny Twoich drzwi .