Nowoczesne wnętrza mieszkań hołdują prostocie i stawiają na minimalizm. Króluje wolna przestrzeń, którą należy odpowiednio zagospodarować, aby pełniła funkcję wygodnego lokum. Doskonałym pomysłem na oddzielenie poszczególnych przestrzeni użytkowych jest ścianka loftowa. To nic innego jak ściana zrobiona ze szkła, podzielona elementami metalowymi (szprosami) na dowolnie mniejsze części działowe.

 

Ścianka loftowa – uniwersalny wybór w każdym wnętrzu

Ściankę loftową można zastosować do wydzielenia części kuchennej, jadalni czy wyznaczyć przestrzeń na gabinet. Istnieje możliwość wstawienia ścianki na poddaszach czy skosach. Może być również wykorzystana, aby oddzielić garderobę od sypialni. Ścianki loftowe dobrze sprawdzą się nie tylko w lokalach mieszkalnych, ale i usługowych, w których wykonywana jest działalność gospodarczą. Można nimi oddzielić np. części biurowe w dużej firmie.

 

Jakie ścianki loftowe możemy wybrać?

Ścianka loftowa może mieć formę półotwartą, czyli bez drzwi, ale również formę zamknięta z wmontowanymi w ścianę drzwiami (otwierane lub przesuwne). Gwarantuje to zachowanie prywatności. Świetnie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych, ale również w bardziej klasycznych aranżacjach. Ścianka loftowa znajduje także zastosowanie w budynkach przemysłowych oraz halach.

 

Zalety ścianek loftowych

Pomysł z wykorzystaniem ścianki loftowej to ponadczasowy i oryginalny sposób na zagospodarowanie przestrzeni, a przy tym warto dodać, że jest łatwa do utrzymania w czystości. Duża paleta barw elementów łączących szkło pozwala na dopasowanie się do każdego wystroju wnętrz. Konstrukcja jest lekka, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie stropów. Również wybór rodzaju szkła (zwykłe, matowe, malowane) oraz szerokiej palety kolorów pozwala na stworzenie atrakcyjnych aranżacji w domu np. do oddzielenia łazienki od sypialni.

Ścianka loftowa nie tylko dzieli przestrzeń, ale również ją optycznie powiększa np. przez zastosowanie lustrzanych odbić. Ścianki mogą z powodzeniem tworzyć zamknięte, wydzielone części z drzwiami bądź odgradzać tylko część przestrzeni lub mieć postać przesuwnych ścian na kółkach. Tworzą wówczas oryginalny dodatek, który można łatwo usunąć w razie potrzeby i np. poszerzyć przestrzeń użytkową w salonie, gdy przyjmujemy gości.

Ścianka loftowa sprawdzi się również w pomieszczeniach, które mają ograniczony dostęp do światła dziennego. Dodaje wnętrzom szyku i elegancji, nie zagracając mieszkania. Prostota konstrukcji przyciąga wzrok i nadaje ściankom ponadczasową atrakcyjność, która nigdy się nie nudzi i zawsze pozostanie w modzie.

Aby dobrać najlepszą ściankę loftową, która wyróżni Twoje wnętrze już dziś skontaktuj się z doradcami klienta Icon Concept. Wspólnie stworzymy niebanalną aranżację, która całkowicie odmieni Twój dom bądź lokal usługowy.