Proces zamówienia ścianki lub drzwi Icon Loft – krok po kroku – poradnik

Marzysz o wnętrzu z duszą, wiesz jak powinno wyglądać i widzisz w nim szklano-metalową ściankę działową. Chciałbyś przedzielić przestrzeń w swoim wnętrzu drzwiami lub ścianką z metalu i szkła? Jeżeli czytasz ten wpis to znaczy, że odpowiedzi na pytania powyżej są twierdzące. Czytając dalej dowiesz się, jakie kroki musisz pokonać z nami aby Twoje marzenie się spełniło. Jasno krok po kroku opiszemy cały proces zamówienia abyś mógł szybko cieszyć się swoją własną ścianką Icon Loft.

Krok 1 – zapytanie

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą naszych ścianek szklano-metalowych i drzwi Icon Loft – napisz do nas maila. Na adres info@icon-concept.pl napisz nam krótką wiadomość, w której będą następujące informacje :

 • wymiary szklenia (jeżeli nie masz dokładnych wymiarów, prześlij nam orientacyjne wymiary powierzchni do zabudowania naszą ścianką Icon Loft)
 • miejsce montażu (cena montażu jest zależna od odległości od Wrocławia)
 • termin (daj znać kiedy preferowałbyś aby ścianka była montowana)

Krok 2 – wycena

Po otrzymaniu Twojego maila, nasi projektanci zabiorą się za wycenę. Na zapytania odpowiadamy szybko, najczęsciej tego samego dnia lub nazajutrz jeśli było wysłane po godzinach pracy w biurze. Chociaż zdarza się, że odpisujemy także w nocy.

Nasze ceny są jak najbardziej osadzone w realiach polskiego rynku a wyceny rzetelne. Z zasady nie przyznajemy rabatów, ponieważ uważamy, że nasze ceny są skorelowane z jakością naszych produktów i świadczonych przez nas usług. Zniżek i rabatów udzielamy jedynie w przypadku dużych zleceń w obrębie jednej inwestycji oraz stałym klientom na drodze negocjacji.

Krok 3 – decyzja

Jeżeli zainteresowała Cię nasza wycena, i decydujesz się na realizację Twojego projekto ścianki loftowej Icon Loft – napisz do nas maila, w którym dasz nam o tym znać. Pociągnie to za sobą szereg następujących zdarzeń:

 • wystawienie faktury VAT proforma na zaliczkę w wysokości 60% wartości zamówienia
 • umówienie się na pomiar u klienta ( w przypadku znacznych odległości proponujemy samodzielny pomiar lub z pomocą miejscowej ekipy budowlanej)
 • wpłata zaliczki

Krok 4 – projekt

Po otrzymaniu zaliczki na realizację Twojego projektu, i przystępujemy do projektu. Będąc w kontakcie z naszymi projektantami ustalamy następujące szczegóły dotyczące Twojej nowej loftowej ścianki :

 • podział szklenia (rozmieszczenie szprosów)
 • wariant szkła (do wyboru jest wiele rodzajów szkła np. kolorowych, matowych, zbrojonych itd.)
 • kolor lakierowania ramy
 • zastosowanie w konstrukcji drzwi przesuwnych lub uchylnych

Po ustaleniu powyższych szczegółów:

 • weryfikujemy wycenę i ostateczną ofertę (w przypadku niestandardowych rozwiązań czasem konstrukcja podlega indywidualnej wycenie)
 • przesyłamy klientowi wizualizacje i projekt ścianki Icon Loft
 • proponujemy ostateczny termin produkcji ścianki

Po otrzymaniu powyższych dokumentów, klient zatwierdza projekt, co skutkuje zleceniem go do produkcji.

Krok 5 – produkcja

Etap, na którym dzieje się magia. Najczęsciej w przeciągu 2-3 tygodni produkujemy Twoje szklenie, chyba, że wcześniej ustaliliśmy inaczej. O ile termin montażu nie był uzgodniony wcześniej, na ostatniej prostej uzgadniamy dogodny i skoordynowany z pozostałymi pracami budowlanymi na inwestycji, termin montażu naszego szklenia.

Krok 6 – montaż i płatność

Po zamontowaniu szklenia na miejscu u klienta, wystawiamy fakturę VAT rozliczającą cały projekt.

 

Mamy nadzieję, że ten wpis wyjaśnia wszystkie możliwe wątpliwości dotyczące procesu zamówienia. Jeżeli pojawiły się pytania, na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi napisz do nas na info@icon-concept.pl .