Czy drzwi loftowe przesuwne muszą mieć dolny tor ?

Drzwi loftowe przesuwne to rodzaj drzwi, które są zawieszane na prowadnicy. Prowadnice te montuje się na ścianie ponad otworem drzwiowym lub do sufitu, na przykład w sytuacji, kiedy ponad drzwiami nie ma nadproża. Nasze systemy drzwi loftowych występują w dwóch różnych wariantach: industrialnym z widocznymi, stylizowanymi kółkami ze stali oraz minimalistycznym, w formie nowoczesnej, ukrytej prowadnicy aluminiowej.

 

Aby uzyskać najlepsze efekty, drzwi loftowe przesuwne powinny być zamawiane większe niż otwór, tak aby ich wymiar zakrywał całe światło otworu. Na przykład, dla otworu o szerokości 80 cm, należy zamówić drzwi o szerokości co najmniej 90 cm. Drzwi te powinny być montowane w taki sposób, aby wisząc znajdowały się co najmniej kilka-kilkanaście mm nad podłogą. Umożliwia to płynne otwieranie, a wymiar ten zależy od tego, jak równa jest posadzka w pomieszczeniu.

 

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie drzwi przesuwnych loftowych, potrzebny jest tor dolny. Jego funkcja polega na ograniczeniu ruchu drzwi przy przesuwaniu. Dzięki dolnemu torowi, nie musisz martwić się, że drzwi wyskoczą z pożądanego toru. Tor dolny jest montowany w świetle pracy skrzydła, w takim miejscu, aby efektywnie pracował w każdym momencie prowadnicy na której wisi skrzydło – przy otwartych i zamkniętych drzwiach. Musisz znać grubość skrzydła, aby dobrać odpowiedni tor. Tor nie powinien ocierać o skrzydło, aby nie uszkadzać jego dolnej krawędzi.

 

Nasi klienci doceniają fakt, iż kupując drzwi przesuwne ze stali otrzymują w zestawie tor dolny mocowany do podłogi. Nasz tor dolny do drzwi przesuwnych jest wykończony syntetycznymi ślizgami, które gwarantują, że przy intensywnym użytkowaniu drzwi nie będa się rysować, a lakier pozostanie nienaruszony.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zaciekawił Cię temat rodzajów drzwi loftowych, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Pod linkiem poniżej, możesz zostawić nam swoje dane, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w ciągu 24 godzin. Nasza konsultacja jest w pełni bezpłatna, możesz poruszyć dowolny temat dotyczący drzwi loftowych. Nasz konsultant nie będzie Cię męczył telefonami, ani nie będziemy zasypywać Cię spamem 🙂

Bezpłatna konsultacja to 15 minutowa rozmowa telefoniczna lub na Google Meets, podczas której możemy porozmawiać na dowolny temat związany z drzwiami loftowymi.

Co na przykład możemy sprawdzić podczas konsultacji: 

  • ile kosztują drzwi loftowe
  • jak przygotować otwór drzwiowy
  • na jakim etapie budowy jesteś i czy jest to dobry moment na planowanie drzwi
  • jak można skonfigurować drzwi
  • czy drzwi loftowe to dobry pomysł do Twojego wnętrza
Umów bezpłatną konsultację