Drzwi loftowe – sposoby otwierania

Drzwi loftowe można dzielić na wiele rodzajów pod kątem sposobu otwierania. Pod tym kątem drzwi loftowe nie różnią się znacznie od każdych innych drzwi 🙂 Do wyboru mamy wiele rodzajów drzwi, które różnią się między sposobem otwierania. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie rozwiązania są dostępne na rynku, a to one mogą mieć kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i estetyki naszego domu czy mieszkania. W dzisiejszym wpisie na blogu chcielibyśmy przybliżyć różne rodzaje drzwi pod kątem sposobu ich otwierania. Opowiemy o drzwiach przesuwnych, składanych, uchylnych, rozwiernych oraz automatycznych. Przedstawimy ich zalety i wady, a także pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb. 

 

 

 

 

Drzwi pojedyncze rozwierane

Najprostszy, najbardziej popularny rodzaj drzwi. Ościeżnica, zawiasy i skrzydło. Zajmują mało miejsca, standardowo mają 90cm szerokości, choć występują w innych wymiarach. Drzwi loftowe tego typu produkujemy w kilku rodzajach podziałów szprosami. Z racji prostej konstrukcji są dostępne w 3 z 4 naszych systemów profilowych.

 

 

 

 

Drzwi podwójne rozwierane

Drzwi podwójne znajdują zastosowanie w większych pomieszczeniach lub w sytuacji gdy zależy nam na dużym dostępie światła z oddzielanego pomieszczenia. Drzwi podwójne wiążą się z większym wydatkiem. Najczęściej występują w szerokościach od 140 do 180 cm. Dostępne są w wielu wersjach podziałów szprosami oraz w 3 z 4 naszych systemów. Drzwi rozwierne można wykonywać na zawiasach spawanych, umożliwiających pracę skrzydła w zakresie ok. 180 stopni lub na zawiasach tupu PIVOT, umożliwiających pracę skrzydła w zakresie blisko 360 stopni.

 

 

 

 

Drzwi przesuwne montowane na zewnątrz ściany

Drzwi loftowe stalowe występują w wariancie przesuwnym. Ten typ otwierania dobrze odnajduje się w bardzo małych pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na zwykłe skrzydło rozwierne. Drzwi przesuwne charakteryzują się mniejszą szczelnością, dlatego funkcja pomieszczenia jakie mają oddzielać nie jest nieistotna.  Drzwi przesuwne występują w wariancie pojedynczym i podwójnym. Najczęściej produkujemy je w szerokościach od 80 do 110 cm. Z racji konstrukcji i technologii występują w 4 z 4 naszych systemów profili stalowych. Drzwi przesuwne montowane są na 2 rodzajach prowadnic: industrialnej ze stylizowanymi, widocznymi wózkami jeżdżącymi po stalowej prowadnicy i nowoczesnym, ukrytym systemem jeżdżącym w aluminiowej osłonie.

 

 

 

 

Drzwi stalowe modułowe – z panelami stałymi

Większość naszych rozwiązań daje możliwość zamontowania w obrębie większej ścianki szklanej. Ścianki szklane w technologi stolarki stalowej często wydzielają całe pomieszczenia. Ich zaletą jest zachowanie dostępu do światła dziennego i widoku za oknem z głębi domu i mieszkania. Ścianki szklane które oferujemy dają duże pole dla wyobraźni, ponieważ ich konfiguracja jest bardzo elastyczna. Ścianki działowe oferujemy z naświetlami górnymi i panelami bocznymi tzw. fixami. Scianki przeszklone można łączyć ze sobą prostopadle i pod kątem budując w ten sposób całe pomieszczenia np. salki konferencyjne czy gabinety.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zaciekawił Cię temat rodzajów drzwi loftowych, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Pod linkiem poniżej, możesz zostawić nam swoje dane, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie w ciągu 24 godzin. Nasza konsultacja jest w pełni bezpłatna, możesz poruszyć dowolny temat dotyczący drzwi loftowych. Nasz konsultant nie będzie Cię męczył telefonami, ani nie będziemy zasypywać Cię spamem 🙂

Bezpłatna konsultacja to 15 minutowa rozmowa telefoniczna lub na Google Meets, podczas której możemy porozmawiać na dowolny temat związany z drzwiami loftowymi.

Co na przykład możemy sprawdzić podczas konsultacji: 

  • ile kosztują drzwi loftowe
  • jak przygotować otwór drzwiowy
  • na jakim etapie budowy jesteś i czy jest to dobry moment na planowanie drzwi
  • jak można skonfigurować drzwi
  • czy drzwi loftowe to dobry pomysł do Twojego wnętrza
Umów bezpłatną konsultację